• rozwiń
  • WIG20 2208.54 -0.16%
  • WIG30 2497.43 -0.11%
  • WIG 57950.18 -0.06%
  • sWIG80 11410.26 -0.38%
  • mWIG40 3665.88 +0.46%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Start-upy, klinika, apartamenty. Wszystkie biznesy "Lewego"

Robert Lewandowski zakłada dom mediowy RL Media Odtwórz: Robert Lewandowski zakłada dom mediowy RL Media
Robert Lewandowski zakłada dom mediowy RL Media "Źródło: TVN24 BiS"

Robert Lewandowski jest nie tylko znakomitym piłkarzem, ale również zdolnym biznesmenem. Zarobione na murawie pieniądze chętnie inwestuje, między innymi w start-upy, nieruchomości i media. Sprawdzamy, co dokładnie znajduje się w jego portfelu.

W grudniu 2016 roku Robert Lewandowski podpisał kontrakt z Bayernem Monachium, który ma obowiązywać do końca sezonu 2020/2021. Z zarobkami na poziomie 20 milionów euro rocznie napastnik reprezentacji Polski stał się najlepiej opłacanym piłkarzem Bundesligi.

Do tego dochodzą jeszcze pieniądze z reklam. Lewandowski jest twarzą takich marek jak Huawei, Coca-Cola, Head&Shoulders, Vistula czy Gillette.

Robert wraz żoną Anną, zawodniczką karate, specjalistką do spraw żywienia i trenerką fitness, chętnie inwestują swój kapitał. Oto ich główne obszary zainteresowania:

1. Start-upy

Od stycznia 2014 Ania i Robert Lewandowscy są wspólnikami jednego z polskich funduszy venture capital - Protos VC, który inwestuje w start-upy internetowe.

W portfolio funduszu znajduję się m.in. Allani.pl (internetowa galeria handlowa, która skupia ofertę wielu sklepów internetowych w jednym miejscu), Sporticos.com (serwis zajmujący się statystykami piłkarskimi i wynikami meczów na żywo), Wedding.pl (serwis ślubny, według informacji "Pulsu Biznesu" Lewandowski zainwestował w niego ok. 3,5 mln zł), Kekemeke (aplikacja do kolekcjonowania pieczątek w kawiarniach i restauracjach), Positionly (analityczne narzędzie służące do monitorowania i optymalizacji pozycji witryn internetowych w wyszukiwarkach) oraz LokalnyRolnik.pl (sklep ze zdrową żywnością). Ta ostatnia inwestycja akurat nie dziwi, ponieważ Lewandowscy znani są z promowania zdrowego stylu życia i zamiłowania do ekologicznej żywności

2. Media i PR

W czerwcu bieżącego roku piłkarz założył agencję Stor9_, która specjalizuje się w marketingu i PR. Firma zajmuje się tworzeniem i realizowaniem strategii komunikacyjnych łączących wszystkie obszary zawodowej aktywności Roberta i Anny Lewandowskich.

W tym tygodniu "Puls Biznesu" poinformował, że piłkarz, we współpracy z Group One, uruchamia dom mediowy RL Media, który będzie zarządzał jego wizerunkiem i kampaniami z jego udziałem. RL Media będzie planował strategie medialne dla Roberta i jego żony.

Najpopularniejszy polski piłkarz chce, aby większość jego kampanii była zarządzania przez firmy, w których ma udziały, a nie przez kilka zewnętrznych domów mediowych.

3. Nieruchomości

W 2015 piłkarz został wspólnikiem w firmie LS Investments, która buduje apartamentowce na warszawskiej Ochocie (na ul. Figiel, obok Parku Szczęśliwickiego) i w Starych Babicach koło rodzinnego Leszna.

Lewandowski jest też właścicielem apartamentu w słynnym "Żaglu Liebeskinda", budynku położonym w Warszawie przy ul. Złotej 44, gdzie średnia cena za metr kwadratowy wynosi 28 tys. zł.

Lewandowscy posiadają też dom na Mazurach oraz w Bawarii.

4. Zdrowie

Na warszawskiej Ochocie powstaje też luksusowa klinika, której piłkarz jest współwłaścicielem. Jak informował "Super Express", klinika będzie zajmować się medycyną sportową i pomagać sportowcom w walce z kontuzjami i urazami. Z oferty będą mogły też korzystać osoby prywatne.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
marta_sbg17
 • 1
 • 1
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane