• rozwiń
  • WIG20 2173.09 -1.86%
  • WIG30 2503.29 -1.85%
  • WIG 56351.13 -1.60%
  • sWIG80 11476.16 -0.15%
  • mWIG40 3910.83 -1.18%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Karty przestaną działać. VW Bank rezygnuje z indywidualnych rachunków

Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedzieć Odtwórz: Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedzieć
Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedzieć "Źródło: tvn24bis.pl"

Volkswagen Bank Polska rezygnuje z prowadzenia indywidualnych rachunków bankowych. Zostaną one zamknięte ostatniego dnia listopada, a przypisane do tych rachunków karty zostaną zablokowane. To ostatnie chwile, żeby zdecydować, co dalej ze pieniędzmi zgromadzonymi w tym banku.

W komunikacie na swojej stronie Volkswagen Bank przypomina, że to ostatnie chwile na dokonanie przelewów i zamknięcie konta. "Aby mieć pewność, że wszystkie zlecone przelewy zostaną zrealizowane, należy je wykonać do 29.11.2017 roku" - napisano.

"Z dniem 30.11.2017 rachunki indywidualne zostaną zamknięte, a dostęp do środków na koncie zostanie zablokowany od godziny 20:00. Po tym terminie przetransferowanie pozostawionych środków na konto w innym banku, będzie możliwe wyłącznie po złożeniu pisemnej dyspozycji, wysłanej pocztą tradycyjną, na adres VW Banku" -  czytamy.

Zamknięcie konta

W związku z zamykaniem rachunków bank zachęcił do skorzystania z jednej z poniższych opcji. Radzi, by przenieść rachunek wraz ze środkami do Eurobanku lub podać numer konta w innym banku, na który zostaną przetransferowane pieniądze pozostawione na koncie po 30 listopada.

Zamknięcie rachunku wiąże się też z brakiem możliwości skorzystania z bankowości elektronicznej. "Dlatego zachęcamy do wcześniejszego pobrania historii operacji oraz wszystkich niezbędnych danych dotyczących zleceń stałych i kontrahentów" - radzi Volkswagen Bank.

Klienci powinni być przygotowani do zamknięcia rachunków, ponieważ umowy bank wypowiadał im na przestrzeni ostatnich miesięcy, z dwumiesięcznym okresem wypowiedzenia. Informował ich o tym listownie.

O rezygnacji z prowadzenia rachunków dla klientów indywidualnych bank poinformował w połowie sierpnia. Dalsza działalność skoncentrowana będzie wyłącznie na rozwijaniu oferty dla przedsiębiorców. Zmiana profilu działalności banku ma związek z połączeniem z niemieckim VW Bankiem.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane