• rozwiń

Rewolucja w banku nad Wisłą. Część klientów musi zamknąć konta

Prezesi banków dostali po kieszeniach. Zobacz, ile zarobili w ubiegłym roku Odtwórz: Prezesi banków dostali po kieszeniach. Zobacz, ile zarobili w ubiegłym roku
Prezesi banków dostali po kieszeniach. Zobacz, ile zarobili w ubiegłym roku "Źródło: TVN24 BiS"

Volkswagen Bank Polska rezygnuje z części działalności w Polsce. Z oferty całkowicie znikają rachunki i lokaty bankowe dla klientów indywidualnych. Obowiązujące umowy wygasną wraz z końcem listopada tego roku, a wydane karty płatnicze zostaną po tej dacie zablokowane.

Dalsza działalność Volkswagen Banku w Polsce skoncentrowana będzie wyłącznie na rozwijaniu oferty dla przedsiębiorców. "Oferta produktów dla firm będzie rozbudowywana o nowe pozycje i usługi, wspierające klientów w prowadzeniu biznesu" - podano w komunikacie.

Przekształcenie banku

Zmiany są wynikiem przygotowań Volkswagen Bank Polska S.A. do połączenia z Volkswagen Bank GmbH z siedzibą w Niemczech. Planowane przekształcenie połączone będzie z gruntowną zmianą profilu działalności na rynku polskim w zakresie usług depozytowych.

Bank całkowicie wycofuje z oferty rachunki bankowe dla klientów indywidualnych i zaprzestanie przyjmowania od nich depozytów.

"Mając na uwadze wyżej wymieniony ważny powód, VW Bank w najbliższych dniach będzie wysyłał listy do klientów prywatnych wypowiadające umowę rachunku bankowego oraz powiązaną z nim umowę o kartę płatniczą, z zachowaniem dwumiesięcznego okresu wypowiedzenia. Umowy rachunku będą wygasały z dniem 30.11.2017 r. Po tej dacie rachunki zostaną zamknięte, a wydane do tych rachunków karty płatnicze zostaną zablokowane" - czytamy w informacji.

Jednocześnie poinformowano, że VW Bank nadal będzie oferować i rozwijać konta, lokaty i kredyty dla pracowników koncernu Volkswagen w Polsce.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane