• rozwiń

Temat: Unia Europejska

Przegląd prasy: Nawet dwa złote za minutę. Opłaty za roaming znikną, ale jest haczyk

Przegląd prasy: Nawet dwa złote za minutę. Opłaty za roaming znikną, ale jest haczyk
Foto: Shutterstock Foto: o 15 czerwca 2017 roku opłaty za roaming znikną całkowicie

Nawet dwa złote za minutę muszą zapłacić abonenci czterech głównych sieci, jeśli wykonują połączenia zagraniczne do krajów UE - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Administracyjne obniżenie, a docelowo zniesienie stawek za roaming w ramach UE jest uważane za jeden z większych sukcesów byłej komisarz ds. agendy cyfrowej Neelie Kroes - wskazuje "DGP".

Od 30 kwietnia minuta połączenia wychodzącego nie może przewyższać bardziej niż o 5 eurocentów ceny rozmowy według krajowego planu taryfowego. Po 15 czerwca 2017 roku opłaty za roaming znikną całkowicie, a według założeń Komisji Europejskiej, operator będzie mógł je naliczać tylko w wyjątkowych wypadkach, by uniknąć nadużyć klientów.

Haczyk w roamingu

W całej Unii będziemy płacić tyle samo, co w kraju. Jest tylko - jak zauważa "DGP" - jeden haczyk. Regulacje dotyczą tylko roamingu, czyli sytuacji kiedy korzystamy ze swego telefonu za granicą. Jeżeli jednak pozostajemy w kraju, a chcemy zadzwonić np. na Słowację czy do Niemiec, z reguły musimy zapłacić astronomicznie wysokie stawki, oscylujące wokół 2 złotych za minutę.

 

Zobacz materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24 (30.06.2015):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
hoipoloi
dlatego nadal trzeba dzwonic za granice z telefonu przez internet

tak pigięta teryfa wynika z kopert pod stołem od Skype, Google i innych takich potęg, gdyby dzwonienie za granice zrownano w cenach z roamingiem, te firmy stralily by 2/3 kasy
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
nieważny
raczej z koperty od operatorów komórkowych. Na tym teraz najczęściej nabijają astronomiczne rachunki, w kraju raczej większość osób ma połączenia bez ograniczeń.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane