• rozwiń

Temat: Internet

Przegląd prasy: Hakerzy szansą na zwiększenie sprzedaży. Nowe oferty na rynku

Hakerzy są coraz sprytniejsi. Jak się zabezpieczać przed cyberatakami? Odtwórz: Hakerzy są coraz sprytniejsi. Jak się zabezpieczać przed cyberatakami?
Hakerzy są coraz sprytniejsi. Jak się zabezpieczać przed cyberatakami? "Źródło: TVN24 BiS"

Zagrożenie atakami hakerskimi to dla towarzystw szansa na zwiększenie sprzedaży polis od ryzyk cybernetycznych. Wkrótce pojawią się nowe oferty - pisze w środę "Rzeczpospolita".

Ostatni zmasowany cyberatak typu ransomware, polegający na zaszyfrowaniu danych użytkownika i żądaniu okupu za ich odblokowanie, który od piątku paraliżuje firmy w różnych krajach, przypomina o rosnącym zagrożeniu działaniami hakerów.

Do tego w przyszłym roku wchodzi w życie unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO), które za wyciek danych wprowadzi możliwość nakładania na firmy sankcji sięgających nawet 20 mln euro lub 4 procent całkowitego rocznego światowego obrotu przedsiębiorstwa z poprzedniego roku obrotowego.

Ataki hakerskie będą mogły więc mieć dla przedsiębiorstw jeszcze groźniejsze konsekwencje, niż mają obecnie.

Nowe polisy

Każde nowe zagrożenia to dla ubezpieczycieli szansa na wprowadzenie polis, które przed tymi ryzykami chronią. Tak jest też tym razem - podaje gazeta. Coraz więcej ubezpieczycieli wprowadza cyberpolisy do swojej oferty.

Na polskim rynku sprzedażą polis od ryzyk cybernetycznych zajmuje się pięciu ubezpieczycieli, ale w najbliższym czasie pojawią się kolejne dwie ofert. PZU zamierza sprzedawać cyberpolisy dla korporacji, a Axa dla średnich firm.

- Ubezpieczenia cyber znajdują się coraz częściej na szczycie zainteresowań branży. Polski rynek jest na wstępnym etapie rozwoju tego produktu, jednak cyfryzacja życia zarówno codziennego, jak i biznesowego, nie pozwoli ubezpieczeniom pozostać w miejscu - podkreśla Bartłomiej Lewandowski, ekspert zajmujący się cyberpolisami w AIG, cytowany przez "Rzeczpospolitą".

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane