• rozwiń

Temat: Rodzina 500 plus

Przegląd prasy: Wielkie wakacje polskich dzieci. 500 plus napędza turystykę

Przegląd prasy: Wielkie wakacje polskich dzieci. 500 plus napędza turystykę
Foto: Shutterstock Foto: Jak wynika z badań, program 500 plus pomógł polskim dzieciom wyjechać na wakacje

Rządowy program 500 plus pomógł polskim dzieciom wyjechać na wakacje - wynika z badań przeprowadzonych przez multiagenta turystycznego Travelplanet.pl.

Jak pisze "Rzeczpospolita", z badania Travelplanet i SW Research wynika, że liczba wyjazdów dzieci i młodzieży wzrosła o 14 proc. w porównaniu z zeszłymi wakacjami.

A ten efekt może być jeszcze silniejszy w przyszłym roku. By jednak tak się stało musi zostać spełnionych kilka warunków, w tym najważniejszy: wydłużenie szczytu popytowego na usługi turystyczne dzięki zróżnicowaniu terminów szkolnych wakacji letnich, podobnie jak jest to dzisiaj z feriami zimowymi.

Wypoczynek w kraju

- Skala wzrostu wyjazdów dzieci i młodzieży to ewidentny dowód, że program 500 plus jest szansą rozwoju polskiej branży turystycznej - mówi w rozmowie "Rz" Jerzy Krawczyk, prezes Travelplanet.pl. - Potwierdzają to badania przeprowadzone przez nas wspólnie z Agencją SW Research, pokazujące, że rodziny są gotowe raczej zrezygnować z wymiany samochodu na nowszy model niż z wyjazdu na wakacje i przeznaczenia dodatkowych pieniędzy przede wszystkim na wypoczynek - dodaje.

22 proc. beneficjentów najpopularniejszego programu rządu Prawa i Sprawiedliwości zadeklarowało, że pieniądze z 500 plus pójdą na sfinansowanie wakacji dla dzieci.

Wyraźnie także widać, że rodziny, które z tego programu korzystają, najchętniej spędzają wakacje w kraju i wybierają najskromniejszą opcję. Aż 70 proc. badanych przez Travelplanet stwierdziło, że zdecydowało się na wypoczynek w obiektach mających od zera do trzech gwiazdek, czyli o najniższym standardzie. Co ciekawe, taką opcję za granicą wybiera tylko 40 proc. badanych - czytamy.

 

Zobacz rozmowę z wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej Bartoszem Marczukiem (09.09.2016):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
unidimagination
Zobacz ile inne kraje maja dlugu to sa Bankruci!!!!!!! niemcy,austria,anglia,szwecja,austria, Dlugi w TRYLIONACH dolarow!!!!!!!!!!! niewiem czemu oni uwarzja sie za bogatszych czy lepszych????? To dna ZBANKRUTOWANE!!!!!!!!!! Oszust- Oszustowi Zlodziej- Zlodziejowi!!!! zawsze pomoze!!!!!!!!!!! tacy sa anglicy i reszta!!!!!!!!
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
KP2015
Napędzają z jednego powodu. Zostały w sposób skumulowany wypłacone przed wakacjami. A z drugiej strony, ci co nie jeździli na wakacje to i z 500+ nie pojadą. Teraz te 500 roztopi się w ogólnych wydatkach co miesiąc a i ludzie się przyzwyczają, że mają większe kwoty w budżecie.
 • 0
 • 1
 • zgłoś naruszenie
zamknij
zdelegalizować myślistwo
fałszywe tezy są sprzedawane jak slogany marketingowe, gdyby było tak, że rozdane pieniądze napędzają cokolwiek należałoby rozdać wszystkie podatki, rozdawanie podatków to demotywowanie do pracy, powiększanie deficytu budżetowego i w dłuższej perspektywie problemy dla wszystkich
 • 0
 • 1
 • zgłoś naruszenie
zamknij
Piotru70
Napędza turystykę i zarazem dziurę budżetowa. Jedyny plus tego 500 plus to jest fakt że rodzinom żyje się trochę lżej. tylko to.
 • 0
 • 1
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane