• rozwiń

Temat: Gospodarka wg PiS

Inwestorzy ciągną nad Wisłę. "Jesteśmy na wznoszącej"

Inwestorzy ciągną nad Wisłę. "Jesteśmy na wznoszącej"
Foto: Shutterstock Foto: Inwestorzy coraz chętniej przenoszą swoje biznesy do Polski

Wartość napływających do Polski inwestycji, ich liczba oraz tworzonych dzięki nim miejsc pracy wzrosła o około 5 procent, a rok 2016 był pod tym względem rokiem rekordowym - powiedział we wtorek prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula.

- Widać bardzo duże zainteresowanie inwestorów. Zeszły rok - przynajmniej jeżeli chodzi o te inwestycje, które obsługiwała nasza agencja - był rokiem absolutnie rekordowym - ocenił Pisula.

Wzrost inwestycji zagranicznych

Porównując pierwszy kwartał 2016 do pierwszego kwartału 2017 ocenił, że widać mniej-więcej "pięcioprocentowy wzrost, jeżeli chodzi o wartość napływających inwestycji, o ich liczbę i liczbę miejsc pracy".- Także tutaj, mam wrażenie, jesteśmy na wznoszącej - dodał szef agencji.

Wskazał, że dotychczas inwestorzy z całego świata postrzegali Polskę jako kraj, "który oferuje jakość zachodnioeuropejską za wschodnioeuropejskie ceny". Ocenił, że Polska jest także dużym rynkiem zbytu, graniczy ponadto z dwukrotnie większym rynkiem zbytu, a firmy założone w Polsce mogą działać na terytorium całej Unii Europejskiej.

Działająca od lutego Polska Agencja Inwestycji i Handlu zastąpiła Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ). Zajmuje się obsługą zagranicznych inwestycji w Polsce, jak i promocją polskich inwestycji zagranicą

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane