• rozwiń

Kredytobiorcy mogą odetchnąć. Stopy procentowe bez zmian

Bartosz Wyżykowski o wzroście rat kredytów Odtwórz: Bartosz Wyżykowski o wzroście rat kredytów
Bartosz Wyżykowski o wzroście rat kredytów "Źródło: TVN24 BiS"

Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie - poinformowano w środowym komunikacie. Oznacza to, że wciąż będą one na historycznie niskim poziomie - 1,5 procent.

Tak zwana stopa referencyjna ustalana przez Radę Polityki Pieniężnej, jest na historycznie niskim poziomie (1,5 proc.) i nie zmienia się od 2015 roku. Wydłuża się zatem okres, w którym Polacy mogą cieszyć się tanimi kredytami.

O godzinie 16:00 odbędzie się konferencja prasowa na której zostanie przedstawione uzasadnienie decyzji Rady.

Rzecznik Finansowy ostrzega

Ewentualna zmiana może mieć jednak ogromne dla gospodarstw domowych. I w sposób zauważalny ograniczyć możliwości nabywcze kredytobiorców. Dla niektórych zadłużonych może oznaczać problemy z obsługą rat.

Przed ryzykiem podwyżki stóp procentowych w najbliższych miesiącach ostrzega zresztą Rzecznik Finansowy. Jak wskazuje, jeśli oprocentowanie kredytu nagle wzrośnie do 8 procent, rata kredytu może wzrosnąć nawet o 50 procent.

- Ktoś kto jest na styku zdolności kredytowej powinien dwa razy zastanowić się, czy zaciągać takie zobowiązanie - wskazywał niedawno w TVN24 BiS Bartosz Wyżykowski z departamentu bankowo-kapitałowego Rzecznika Finansowego.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane