• rozwiń

Odzież, obuwie oraz produkty RTV i AGD. Polacy kupują na potęgę

Ceny żywności coraz wyższe Odtwórz: Ceny żywności coraz wyższe
Ceny żywności coraz wyższe "Źródło: TVN24 BiS"

Bardzo dobre dane z polskich sklepów. Jak podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny, sprzedaż detaliczna w listopadzie wzrosła o 10,2 procenta w ujęciu rocznym, to znacznie więcej niż spodziewali się analitycy. Polacy znacznie chętniej niż rok temu kupowali odzież, obuwie, meble oraz produkty RTV i AGD.

Jak poinformował we wtorek Główny Urząd Statystyczny, sprzedaż detaliczna w listopadzie wzrosła o 10,2 procenta w ujęciu rocznym. W stosunku do października nastąpił lekki spadek - o 1,3 procenta.

Konsensus wskazywał na wzrost rok do roku o 7,5 procenta i spadek o 3,7 procenta miesiąc do miesiąca.

Sprzedaż detaliczna realnie (po uwzględnieniu inflacji) wzrosła o 8,8 procenta rok do roku.

W porównaniu do ubiegłego roku sprzedaż najmocniej urosła w kategoriach "odzież, obuwie" (o 20,9 proc.), "meble, rtv, agd" (15,1 proc.) oraz "leki, kosmetyki" (o 15,3 proc.).

Produkcja przemysłowa

GUS podał, że produkcja przemysłowa w listopadzie wzrosła o 9,1 procenta rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 1,2 procenta.

Analitycy spodziewali się wzrostu produkcji w listopadzie rok do roku o 9,5 procenta, zaś miesiąc do miesiąca spadku o 1,0 proc.

Produkcja przemysłowa wyrównana sezonowo wzrosła rok do roku o 6,9 proc., a miesiąc do miesiąca spadła o 0,5 procenta.

We wtorek poznaliśmy także dane o cenach produkcji przemysłowej. W listopadzie wzrosły rok do roku o 1,8 procenta, a w ujęciu miesięcznym ceny wzrosły o 0,1 procenta.

Ekonomiści prognozowali, że ceny producentów w ujęciu rocznym wzrosły o 2,2 procenta, a w ujęciu miesięcznym wzrosły o 0,3 procenta.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane