• rozwiń

Londyn już nie przyciąga. Sprawdź dziesięć najchętniej wybieranych miejsc

Londyn już nie przyciąga. Sprawdź dziesięć najchętniej wybieranych miejsc
Foto: Shutterstock Foto: Luty przyniósł 6-procentowy wzrost sprzedanych biletów lotniczych w porównaniu do ubiegłego miesiąca

Choć loty do stolicy Wielkiej Brytanii cieszą się nadal popularnością, to od stycznia można zauważyć spadek pod względem liczby sprzedanych biletów lotniczych do tego miasta - wynika z raportu jednej z porównywarek połączeń lotniczych. Coraz większym powodzeniem cieszą się kierunki włoskie.

Jak wynika z raportu, jeśli chodzi o liczbę sprzedanych biletów, luty 2017 przyniósł stabilny, 6-procentowy wzrost w porównaniu do ubiegłego miesiąca.

"Londyn, tradycyjnie, jest na pierwszym miejscu w rankingu najchętniej wybieranych miast, ale widoczny jest trend spadkowy, który zaczął się na początku stycznia. Sprzedaż biletów do Londynu spadła o 16 procent w porównaniu do stycznia 2017 roku"- wynika z raportu.

Najpopularniejsze destynacje

Jak tłumaczy Anna Pustizzi, redaktor prowadząca serwis, coraz większym powodzeniem cieszą się kierunki włoskie, jak np. Rzym czy Mediolan. Zauważalne jest także zainteresowanie lotami do Portugalii.

Wśród TOP 10 miast, w lutym, oprócz Londynu, Rzymu, Mediolanu, popularnością cieszyły się także: Oslo, Paryż, Barcelona, Lizbona, Eindhoven, Dortmund oraz Warszawa.

Z zebranych danych wynika, że w lutym 71 procent podróżnych rozpoczęło swój lot na jednym z polskich lotnisk. Wśród nich najpopularniejsze jest warszawskie Lotnisko Chopina (wybrało je 34 procent podróżujących z Polski). Na drugim miejscu jest Modlin (19 procent) - spadek o 2 punkty procentowe, a na kolejnych pozycjach uplasowały się: gdańskie lotnisko (12 procent), krakowskie (11 procent) i wrocławskie (9,6 procent).

- Niewielki spadek zainteresowania lotami z Modlina wynika z przeniesienia lotów krajowych na Lotnisko Chopina. Liczymy na to, że w związku z inauguracją wielu nowych połączeń z lotnisk regionalnych, ich udział będzie rosnąć - wyjaśniła Pustizzi.

Ranking przewoźników

W rankingu przewoźników pierwsze miejsce zajmuje irlandzki Ryanair - ponad 45 proc. klientów serwisu wybrało ofertę irlandzkich linii. To o ponad 2 punkty procentowe więcej niż miesiąc temu.

Z kolei o 6 punktów procentowych spadło zainteresowanie biletami węgierskiego Wizz Air. Na trzecim miejscu w rankingu przewoźników są linie PLL LOT - 8,5 proc. podróżujących wybrało bilety polskiego przewoźnika.

Raport opracował serwis "Tanie Loty".

Za co możemy zostać wyproszeni z samolotu? Zobacz materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS (15.10.2016):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
alamo905
wszyscy wiedzą że w Londynie robi się coraz większe bagno.Wystarczy pogadać z polakami co tam pracują.Tyle importowanych muzułmanów i innych azjatów i afrykanów zrobiło swoje.Upadek kultury i obyczajów ,smród i brud ,to jest efekt inwazji hunów.Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie się tam pchał.
  • 0
  • 2
  • zgłoś naruszenie
zamknij
smerf_mady
Ja to zapowiadałem i będzie gorzej, już funt tanieje, ale ja może poczekam aż funt stanieje do poziomu dzisiejszego (w)rubla :)
  • 0
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane