• rozwiń
  • WIG20 2166.73 +0.49%
  • WIG30 2452.96 +0.44%
  • WIG 57070.11 +0.30%
  • sWIG80 11466.06 -0.20%
  • mWIG40 3641.29 -0.09%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:26

Dostosuj

Samsung wreszcie z zyskiem. Akcjonariusze z nagrodami

Samsung wreszcie z zyskiem. Akcjonariusze z nagrodami
Foto: Shutterstock Foto: W konsekwencji pierwszych rocznych zysków od 2013 roku, Samsung zaprezentował wart 11,3 bln wonów (9,9 miliarda dolarów) plan skupu akcji własnych

Samsung ujawnił bardzo dobre wyniki za ostatni kwartał. Firma zaprezentował też wart 11,3 bln wonów (9,9 miliarda dolarów) plan skupu akcji własnych. Gigant technologiczny tak dobry trzeci kwartał zawdzięcza silnej sprzedaży swoich urządzeń.

Samsung zapowiedział anulowanie wszystkich akcji nabytych w drodze wezwania akcji. Będzie to największa taka operacja w historii koreańskiego giganta. To jednak nie koniec.

Samsung planuje ponadto także przeznaczyć od 30 do 50 proc. swoich wolnych środków na wynagrodzenie dla akcjonariuszy w ciągu najbliższych trzech lat.

Zapowiadana operacja skupu ma być przeprowadzona w kilku etapach w ciągu roku.

To dobra wiadomość dla inwestorów, którzy domagają się większych wypłat od największego na świecie producenta smartfonów, który stracił pozycję na rynku na rzecz Apple, czy Huawei.

- Przedmiot działalności Samsunga, czyli produkcja smartfonów mierzy się z poważnymi wyzwaniami, co w konsekwencji może oznaczać nacisk na spadek cen akcji. Skup pomaga bronić kursu - ocenia Chung Sun-sup, szef firmy analitycznej Chaebul.com.

W odpowiedzi na te zapowiedzi, akcje koreańskiej spółki notowane na giełdzie w Londynie o poranku rosną o ponad 2 procent i kosztują 575,50 dolarów za akcję.

Rekordowe zyski

Humory inwestorów poprawiają także dobre wyniki finansowe Samsunga w trzecim kwartale br. Koreański producent zwiększył bowiem w tym okresie zysk operacyjny aż o 82 procent, do 7,4 bln wonów (6,5 miliarda dol.).

Ponadto, przychody wzrosły o 8,9 procent do 51,1 bilionów w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku.

Wyniki rozbudzają nadzieje analityków na ożywienie i powrót Samsunga na ścieżkę wyraźnych wzrostów, choć są sceptyczni, że osiągną one rekordowe zyski z 2013 roku.

Jeden z najnowszych modeli smartfona od Samsunga:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane