• rozwiń

Temat: Motoryzacja

Drogą ekspresową przez Mazowsze. Wybudują odcinek S7

Droższe paliwo na stacjach przy autostradach. Dlaczego? Odtwórz: Droższe paliwo na stacjach przy autostradach. Dlaczego?
Droższe paliwo na stacjach przy autostradach. Dlaczego? "Źródło: tvn24bis.pl"

Podpisano umowę na budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku granica województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego - Skarżysko-Kamienna. Kontrakt zostanie zrealizowany do 2020 roku - poinformowała w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Nowy odcinek drogi ekspresowej o długości 7,6 km połączy wybudowany w tym roku fragment S7 od Radomia do granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego z węzłem drogowo-kolejowym w Skarżysku-Kamiennej. Koszt przedsięwzięcia to ponad 250 mln zł. Inwestycję zrealizuje firma Budimex SA.

O inwestycji

Jak wskazuje GDDKiA, dzięki inwestycji, która zakończy się w 2020 roku, droga numer 7 na całym świętokrzyskim odcinku o długości prawie 100 km zyska pełne parametry trasy ekspresowej. Nowa droga będzie biegła po nowym śladzie na zachód od istniejącej trasy.

W ramach inwestycji powstaną dwie jezdnie po dwa pasy ruchu oraz węzły Skarżysko Kamienna Północ, Skarżysko Kamienna Zachód. Na odcinku pojawią się ponadto dwa mosty, sześć wiaduktów drogowych (pięć w ciągu S7 i jeden nad S7), dwa przejścia dla zwierząt średnich oraz pięć przejść dla zwierząt małych.

Wartość robót ma wynieść prawie 260 milionów złotych.

Okres realizacji kontraktu to 22 miesiące, z wyłączeniem trzymiesięcznych okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca. Kontrakt jak i cała inwestycja mają zakończyć się w maju 2020 roku.

Jak wskazuje GDDKiA, realizacja inwestycji pozwoli na podniesienie prędkości podróży do 120 km/h i skrócenie czasu przejazdu.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane