• rozwiń

3 mld zł na komunijne prezenty. To nadal lukratywny rynek

3 mld zł na komunijne prezenty. To nadal lukratywny rynek Odtwórz: 3 mld zł na komunijne prezenty. To nadal lukratywny rynek
Foto: shutterstock.com | Video: TVN24 BiS Foto: tablet | Video: 3 mld zł na komunijne prezenty. To nadal lukratywny rynek

Co roku w maju do pierwszych komunii przystępuje średnio ponad 300 tys. dzieci. Rynek wydatków związanych z taką okazją szacowany jest na ponad 3 mld zł - czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Mimo że liczba dzieci przystępujących do do pierwszej komunii spada, to nadal dla producentów i sprzedawców rowerów oraz dla jubilerów to bardzo ważny okres wpływający na całoroczne wyniki – pisze "Rz".

– Wyroby elektroniki mają dwa szczyty popularności – przed Bożym Narodzeniem i przed sezonem komunijnym. Wzrost zainteresowania tabletami, smartfonami, laptopami widzimy już na początku kwietnia – mówi cytowany przez "Rz" Tomasz Świta, kierownik działu rozwoju treści w Ceneo.pl.

Jak wynika z cytowanego przez gazetę badania serwisu Ceneo, ponad 40 proc. ankietowanych uważa, iż najbliższa rodzina idącego do komunii dziecka przeznacza na prezent od 200 do 500 zł, a 30 proc. – podwyższa tę kwotę do 1 tys. zł.

Na liście bestsellerów od lat prowadzą rowery. Są na niej także konsole, tablety i laptopy oraz biżuterii.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane