• rozwiń

Przegląd prasy. Skok na składkę rentową. "To narzucanie kolejnego podatku"

KNF chce kontroli nad dożywotnimi rentami Odtwórz: KNF chce kontroli nad dożywotnimi rentami
KNF chce kontroli nad dożywotnimi rentami "Źródło: TVN24 BiS"

Rząd chce zakazać przyznawania świadczeń z tytułu niezdolności do pracy osobom, które osiągną obniżony wiek emerytalny i to nawet wówczas, gdy nie pobierają emerytury – alarmuje poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

"Na rozpatrzenie przez Stały Komitet Rady Ministrów czeka projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych" – czytamy w artykule.

"Okazuje się, że przy okazji zmian dodano regulację uniemożliwiającą uzyskanie prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy przez osobę, która osiągnęła wiek emerytalny lub pobiera emeryturę" – pisze "DGP".

Dziennik wskazuje zarazem, że "obowiązek płacenia składek rentowych pozostanie. Tak rząd chce ratować finanse ZUS" i podkreśla, że "przedsiębiorcy są tym pomysłem oburzeni".

- To jest narzucanie firmom kolejnego podatku. Efekt będzie taki, że w ogóle nie będą zatrudniać emerytów na podstawie umowy o pracę – ostrzega Łukasz Kozłowski, ekspert Pracodawców RP.

Narzucenie takiego ograniczenia będzie sprzeczne z zasadą, zgodnie z którą w razie zbiegu prawa do kilku świadczeń wypłaca się to wyższe lub wskazane przez ubezpieczonego – konkluduje "DGP".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
solo1
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
tojajestem
To może całkiem zlikwidować renty i emerytury a jednocześnie podnieść wszystkie składki i podatki?
aCHA, JESZCZE JEDNO - PŁATNA SŁUŻBA ZDROWIA - a wtedy starzy i chory wymrą, ZUS będzie szczęśliwy, a rządzący będą mieli kasę na premie i nagrody, no i oczywiście nie zabraknie kasy na elektorat 500 +!!!!
  • 3
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane