• rozwiń

Temat: Gospodarka wg PiS

Rząd o przyszłorocznym budżecie. We wtorek nieformalne spotkanie

Rząd o przyszłorocznym budżecie. We wtorek nieformalne spotkanie Odtwórz: Rząd o przyszłorocznym budżecie. We wtorek nieformalne spotkanie
Foto: P. Tracz / KPRM | Video: tvn24 Foto: Najbliższe posiedzenie rządu odbędzie się w czwartek | Video: Rząd o przyszłorocznym budżecie. We wtorek nieformalne spotkanie

We wtorek członkowie Rady Ministrów spotkają się na nieformalnym spotkaniu, by przygotować wstępny projekt przyszłorocznego budżetu - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek. Według niego dokument ma zostać przyjęty na posiedzeniu rządu w czwartek.

Na początku tygodnia Ministerstwo Finansów zaprezentowało wstępny projekt budżetu na 2017 rok. Przewiduje on dochody na poziomie 324,1 mld zł, wydatki 383,4 mld zł, a deficyt nie większy niż 59,3 mld zł.

Nieformalne spotkanie

Jak poinformował Rafał Bochenek, we wtorek tym projektem zajmą się także pozostali członkowie rządu.

- We wtorek odbędzie się nieformalne spotkanie członków Rady Ministrów, na którym ministrowie pochylą się nad wstępnym projektem budżetu na 2017 roku. Przygotują treść tego dokumentu po to, by wstępny projekt budżetu mógł być przyjęty przez Radę Ministrów w najbliższy czwartek - powiedział rzecznik rządu.

- Zależy nam na tym, by to właściwe, formalne posiedzenie Rady Ministrów nie trwało wiele godzin, tylko przybiegło w miarę sprawnie, stąd też ministrowie spotkają się wcześniej, by ten dokument przygotować - dodał.

- To, że on już jest teraz przygotowywany, wynika z tego, że wstępny projekt musi trafić do Rady Dialogu Społecznego, a do 30 września zgodnie z harmonogramem prac nad budżetem dokument powinien trafić do Sejmu - zaznaczył Rafał Bochenek.

 

Zobacz rozmowę o projekcie budżetu na 2017 rok. Gośćmi programu "Bilans" w TVN24 BiS byli Piotr Bielski i Rafał Sadoch (22.08.2016):

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane