• rozwiń

Lecisz z dzieckiem? Zapłacisz więcej za bilet

Lecisz z dzieckiem? Zapłacisz więcej za bilet
Foto: Shutterstock Foto: Ryanair wprowadza obowiązkową opłatę dla dorosłych podróżujących z dziećmi

Obowiązkową opłatę dla dorosłych podróżujących z dziećmi - wprowadza Ryanair. Teraz przynajmniej jeden z nich będzie musiał zapłacić za wybór fotela w samolocie, tak aby mieć pewność, że będą siedzieć obok siebie. Zmiana będzie obowiązywała od 1 września br.

Koszt wyboru miejsca dla osoby dorosłej wyniesie 4 euro, miejsca dla dzieci poniżej 12 lat zostaną przydzielone bezpłatnie.

Przyczyny

Ryanair tłumaczy, że nowa inicjatywa jest wynikiem wielkiego zainteresowania lotami. Po rozpoczęciu sezonu wakacyjnego średnie obłożenie samolotów wynosi 94 proc.

Jak wskazuje irlandzki przewoźnik, zdarzało się, że dorośli podróżujący z dziećmi nie rezerwowali miejsc i dokonując odprawy decydowali się na bezpłatne, przydzielone losowo fotele, a ponieważ inni pasażerowie wybrali już miejsca, które chcą zająć, rodzice nie otrzymywali miejsca obok dzieci.

"Powodowało to konieczność przesadzania innych podróżnych w celu zapewnienia opieki dzieciom przez ich rodziców. Załogi pokładowe Ryanaira nie mogą przesadzać podróżnych, którzy zapłacili za wybrane przez siebie miejsca tylko dlatego, że inni podróżują z dziećmi i decydują się na losowo przydzielone fotele" - podkreślono w komunikacie.

Obowiązkowa opłata za wybór miejsca w samolocie będzie obowiązywała od 1 września br. Wybór ulubionych miejsc w samolocie będzie możliwy na 30 dni przed wylotem.

 

Zobacz rozmowę o tanich wakacjach w Wielkiej Brytanii. Gościem TVN24 BiS był Jakub Porada z TTV (26.06.2016):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
panstwo_marionetkowe
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
jacsosna
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane