• rozwiń

Temat: Brazylia

Igrzyska w Rio: specjalne taryfy na bilety miejskie

Foto: PAP/EPA/ ANONIO LACERDA Foto: Nowa stacja metra w Rio de Janeiro

Kibice i turyści będą mogli podczas sierpniowych igrzysk i wrześniowej paraolimpiady w Rio de Janeiro korzystać ze specjalnych kart na nielimitowane przejazdy środkami komunikacji miejskiej. Bilety nie są jednak tanie.

Tygodniowy bilet kosztować będzie 160 reali brazylijskich, czyli 50 dolarów. Za trzydniową kartę trzeba będzie zapłacić 22 dolary, a za dobową osiem. Zakup będzie możliwy tylko przez internet. Sprzedaż rozpocznie się 15 lipca.

Komunikacja w Rio

Bilety kilkudniowe nie będą ważne w specjalnych busach (Frescao), autobusach międzynarodowych przejeżdżających przez Rio de Janeiro, łodziach i statkach pływających po zatoce oraz w wagonikach kolejek kursujących na najwyższe wzniesienia miasta m.in. "Głowę Cukru" (Pao de Acucar) i "Garbatą Górę" (Corcovado) ze słynną statuą Chrystusa.

Na plastikowych kartach w kolorach flagi brazylijskiej (szmaragdowa zieleń, błękit i żółty) znajdują się symbole igrzysk - pięć kółek olimpijskich oraz maskotka Vinicius, czyli żółty zwierzak o zwinności kota i skoczności małpy. Ciekawy design sprawia, że same w sobie stanowić będą pamiątkę z największej sportowej imprezy globu.

Brazylię w związku z igrzyskami (5-21 sierpnia) może odwiedzić ponad pół miliona przybyszów. MKOl i miejscowi organizatorzy szacują, że dochody ze sprzedaży oficjalnych pamiątek olimpijskich mogą sięgnąć miliarda reali brazylijskich, czyli 250 mln dolarów.

Ogień olimpijski przemierza Brazylię:


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane