• rozwiń

Polscy sportowcy gotowi na Rio. Zobacz, ile kosztowali budżet

Foto: PAP/EPA/ MICHAEL KAPPELER Foto: Park Olimpijski w Rio de Janeiro

383,6 mln zł wpłynęło w latach 2013-16 z budżetu państwa na konta polskich związków sportowych, które wysyłają swoich reprezentantów na igrzyska w Rio de Janeiro. Na jednego olimpijczyka w tym okresie przeznaczono średnio 1,6 mln - wyliczyła firma Grant Thornton.

Biało-czerwonych reprezentować będzie na tegorocznych igrzyskach w Rio de Janeiro 241-osobowa ekipa.

Kto najdroższy

Najliczniejszą grupę stanowią lekkoatleci - 71 sportowców. To właśnie na "królową sportu" przeznaczono największą kwotę - 48,9 mln zł. To oznacza, że każdy z polskich reprezentantów w tej dyscyplinie "kosztował" 690 tys. zł.

Kolejne miejsca zajęły Polski Związek Kajakowy - 32,4 mln zł, Polski Związek Towarzystw Wioślarskich - 30,1 mln, Polski Związek Piłki Siatkowej - 25,8 mln, oraz Polski Związek Żeglarski – 23,9 mln. To właśnie z tymi dyscyplinami wiążą się największe nadzieje Polaków na medale olimpijskie. Najmniej środków trafiło natomiast do Polskiego Związku Golfa - 927 tys. zł.

"Najdroższą" polską olimpijką okazała się Katarzyna Jurkowska-Kowalska. To jedyna reprezentantka kraju w gimnastyce sportowej, a krajowa federacja tej dyscypliny sportu otrzymała blisko 7,5 mln zł.

Igrzyska w Rio rozpoczną się 5 sierpnia i potrwają 17 dni.

 

Zobacz materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS o Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro (26.07.2016):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane