• rozwiń
  • WIG20 2110.11 +0.37%
  • WIG30 2415.33 +0.38%
  • WIG 56204.55 +0.30%
  • sWIG80 11590.84 -0.22%
  • mWIG40 3787.27 +0.23%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Praca

Przegląd prasy: Pracownicy tych branż mogą liczyć na podwyżki

Przegląd prasy: Pracownicy tych branż mogą liczyć na podwyżki
Foto: Shutterstock Foto: Jak wynika z raportu na największy wzrost płac mogą liczyć pracownicy sektora IT i nowoczesnych usług dla biznesu

Na największy, średnio ok. 4-5 proc. wzrost płac mogą liczyć pracownicy w szybko rosnących sektorach IT i nowoczesnych usług dla biznesu - pisze "Rzeczpospolita".

W badaniu firmy doradczej Korn Ferry Hay Group, firmy z branży IT oraz produkcji znalazły się w czołówce pod względem tempa wzrostu średniej płacy w przyszłym roku. Na 4,1 proc. średni planowany wzrost płac składają się także przedsiębiorstwa, które na niektórych stanowiskach przewidują dwucyfrowe podwyżki.

Wyniki raportu

Jak wynika z badania, specjaliści i kadra menadżerska rzadziej będą mogli liczyć na podwyżki niż robotnicy. Tym bardziej, że na wyższych stanowiskach liczy się cały pakiet wynagrodzenia, a nie sama pensja.

Raport potwierdza, że na największe zwyżki płac można liczyć w branżach, gdzie najmocniej widać efekty tzw. rynku pracownika i niedoboru kandydatów.

W rezultacie najmniejsze szanse na podwyżki będą w finansach, gdzie wyniosą one średnio 2 proc.

 

W listopadzie informowaliśmy o wynikach raportu przygotowanego przez Work Service, z którego wynika, że 12 proc. aktywnych lub potencjalnie aktywnych zawodowo Polaków rozważa wyjazd do pracy zagranicę w ciągu najbliższego roku. Zobacz rozmowę z Maciejem Wituckim, prezesem Zarządu (21.11.2016):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane