• rozwiń
    • WIG20 2188.20 +0.70%
    • WIG30 2521.46 +0.73%
    • WIG 56753.79 +0.71%
    • sWIG80 11547.10 +0.62%
    • mWIG40 3939.78 +0.74%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Miej gotówkę przy sobie, jeżeli masz konto w jednym z tych banków. Weekend z utrudnieniami

Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedzieć Odtwórz: Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedzieć
Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedzieć "Źródło: tvn24bis.pl"

Problemy z realizacją płatności kartami oraz brak dostępu do aplikacji internetowej - to utrudnienia, które czekają na klientów niektórych banków. Powodem są prace techniczne zaplanowane na najbliższe dni.

ING Bank Śląski

Jak czytamy w komunikacie, w nocy z soboty na niedzielę w godzinach 0:00 a 5:00 mogą wystąpić problemy w korzystaniu z bankomatów i wpłatomatów, systemu bankowości internetowej Moje ING, ING Business i ING CardsOnLine.

Utrudnienia mogą objąć także płatności realizowane za pomocą BLIK, NFC oraz Mastercard w telefonie.

Ponadto mogą wystąpić problemy z systemem płatności natychmiastowych Express Elixir, przelewami z kart kredytowych, a także z realizacją płatności kartami. Nie będzie można także aktywować kart i nadać im PIN.

"W miarę możliwości wszystkie ważne przelewy wykonaj wcześniej. Jeśli wiesz, że będziesz potrzebować gotówki, możesz bezpłatnie wypłacić ją wcześniej w bankomacie ING lub sieci Planet Cash, a także w punktach handlowo-usługowych przez tzw. Cashback" - radzą przedstawiciele banku.

PKO BP

O utrudnieniach dla swoich klientów informuje również PKO BP.

W nocy z soboty na niedzielę w godzinach 0:30 do 4:30 nie będzie możliwe realizowanie za pomocą aplikacji mobilnej IKO transakcji w bankomatach i punktach handlowo-usługowych, wykonywanie przelewów międzybankowych na numer telefonu oraz realizacji płatności w sklepach internetowych za pomocą "Płacę z iPKO" potwierdzanych kodem lub czekiem BLIK.

Jednocześnie wskazano, że wszystkie karty płatnicze PKO Banku Polskiego będą obsługiwane bez zakłóceń, zarówno w zakresie płatności w sklepach, jak i wypłat z bankomatów.

Volkswagen Bank

Ponadto prace techniczne zaplanowano w Volkswagen Banku.

W efekcie, w nocy z soboty na niedzielę w godzinach 0:00-7:00 oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek w godzinach 3:00-6:00, mogą wystąpić utrudnienia w realizacji transakcji internetowych z zabezpieczeniem 3D Secure, dokonywanych przy użyciu kart płatniczych Visa Volkswagen Bank.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane