• rozwiń

W weekend możesz mieć kłopot z dostępem do pieniędzy. Przerwy w 11 bankach

Prezesi banków dostali po kieszeniach. Zobacz, ile zarobili w ubiegłym roku Odtwórz: Prezesi banków dostali po kieszeniach. Zobacz, ile zarobili w ubiegłym roku
Prezesi banków dostali po kieszeniach. Zobacz, ile zarobili w ubiegłym roku "Źródło: TVN24 BiS"

Brak dostępu do bankowości internetowej oraz utrudnienia w płatnościach mobilnych Blik - to wszystko czeka klientów kilkunastu banków. W ten weekend w aż jedenastu z nich zaplanowano prace serwisowe.

PKO BP i Inteligo

W najbliższy weekend utrudnienia czekają na wszystkich klientów Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego.

Jak poinformowano na stronie PKO BP, z powodu prac serwisowych prowadzonych przez operatora systemu płatności mobilnych Blik w niedzielę 4 czerwca, od godz. 01:00 do godz. 07:00 wystąpią utrudnienia w aktywacji IKO.

Problemy wystąpią także w realizowaniu za pomocą IKO transakcji w bankomatach i punktach handlowo-usługowych oraz realizacji płatności w sklepach internetowych za pomocą "Płacę z iPKO" potwierdzanych kodem lub czekiem Blik.

Dodatkowo 4 czerwca w godz. 00:00 do godz. 4:00 nie będzie możliwe wykonywanie przelewów międzybankowych na numer telefonu. "W czasie przerwy serwisy bankowości elektronicznej iPKO i iPKO biznes, płatności w Internecie >>Płacę z iPKO<< (nie związane z kodem lub czekiem BLIK) oraz transakcje dokonywane kartami płatniczymi PKO Banku Polskiego (w tym płatności zbliżeniowe telefonem z aplikacją IKO) będą działały bez zakłóceń" - czytamy na stronie banku.

Podobne utrudnienia czekają na wszystkich klientów Inteligo.

Bank Millennium

W nocy 3 czerwca od 1:00 do 2:00 niedostępne będą także usługi w Banku Millennium. Chodzi o system Millenet, aplikację mobilną, płatności internetowe oraz Blik.

mBank

Ponadto prace modernizacyjne, których skutkiem będzie wyłączenie usług Blik, zaplanowano w mBanku. Przerwa wystąpi w godzinach 01:00 - 07:00 w nocy w soboty na niedzielę.

Z utrudnieniami muszą liczyć się również przedsiębiorstwa i klienci korporacyjni mBanku. Jak poinformowano, w niedzielę 4 czerwca w godz. 5:00-8:00 ze względu na przerwę techniczną nastąpi wyłączenie usługi Ekspres Elixir dla klientów korporacyjnych.

Orange Finanse

Przerwa w dostępie do usługi Blik wystąpi również dla klientów Orange Finanse. "W związku z pracami modernizacyjnymi, w nocy 4 czerwca (z soboty na niedzielę), w godzinach 01:00 - 07:00 nastąpi przerwa w dostępie do usługi Blik" - czytamy.

W tym czasie wszelkie operacje będzie można jednak wykonać kartą.

Pekao

Dłuższa przerwa w dostępie do usług czeka klientów Pekao24Makler. W związku z pracami serwisowymi w nocy z 3 na 4 czerwca od północy do godziny 17:00 w niedzielę nie będzie można składać w systemie dyspozycji i zleceń.

Bank Pocztowy

Na przerwę serwisową muszą być przygotowani również klienci Banku Pocztowego.

Jak poinformowano, 3 czerwca od godz. 16:00 do 4 czerwca do godz.18:00 nastąpi przerwa serwisowa w dostępie do bankowości internetowej, usługi PocztowySMS, automatycznego teleserwisu IVR. W tym czasie nie będzie możliwe składnie wniosków o produkty bankowe przez www.pocztowy.pl.

Jednocześnie podkreślono, że karty Banku Pocztowego będą działały bez zmian.

Getin

Na weekend prace konserwacyjne zaplanowano w Getin Banku. W związku z tym w nocy z 2 na 3 czerwca od godziny 00:00 do godziny 3:00 nastąpi przerwa w dostępie do Bankowości Internetowej i Mobilnej.

Raiffeisen

W weekend niedostępne będą także systemy i aplikacje bankowe: Mobilny Bank, Mobilny Portfel, R-Online, R-Investment, www.raiffeisenpolbank.com. Utrudnienia w dostępie potrwają w sobotę w godzinach 00:00 - 04:00.

T-Mobile

Utrudnienia czekają także klientów T-Mobile Usług Bankowych. "Od 02.06 (piątek) od godz. 23:00 do 03.06 (sobota) do godz. 10:00 Bankowość Elektroniczna będzie niedostępna ze względu na prowadzone prace serwisowe" - poinformowano na stronie.

Nest Bank

W niedzielę niedostępna będzie zaś infolinia Nest Banku. "Czas świąteczny, spędzony z rodziną i najbliższymi to wielka wartość, dlatego w Zielone Świątki nasza infolinia będzie niedostępna" - czytamy w komunikacie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane