• rozwiń
  • WIG20 2235.52 -0.59%
  • WIG30 2531.97 -0.67%
  • WIG 58816.98 -0.55%
  • sWIG80 11572.11 -0.16%
  • mWIG40 3758.82 -0.57%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Ważny termin w sprawie 300 plus. "Pieniądze zwyczajnie przepadną"

Wiceminister Szwed o programie "Dobry start" Odtwórz: Wiceminister Szwed o programie "Dobry start"
Wiceminister Szwed o programie "Dobry start" "Źródło: tvn24"

Tylko do końca listopada można złożyć wniosek o świadczenie "Dobry start", czyli 300 złotych na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka - przypomina minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa. Nie ma na co czekać, zachęcam do złożenia wniosku jak najszybciej - dodaje.

Według szacunków MRPiPS program "Dobry start" może objąć wsparciem 4,6 mln uczniów. Do końca września wpłynęło 3,1 mln wniosków o przyznanie świadczenia. Tzw. wyprawkę szkolną otrzymało 4,2 mln dzieci.

- Drodzy rodzice, tylko do końca listopada możecie złożyć wniosek o świadczenie "Dobry start", czyli 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. Jeśli tego nie zrobicie, pieniądze zwyczajnie wam przepadną. Nie ma na co czekać – gorąco zachęcam do złożenia wniosku jak najszybciej - przekazała minister Borys-Szopa.

Szefowa MRPiPS podkreśliła, że "Dobry start" to program, który powstał, by wspierać rodziców w trudnym okresie, jakim jest początek roku szkolnego.

Kilka zmian w programie

Przypomniała, że w tym roku w programie wprowadzono kilka zmian. Świadczenie przysługuje obecnie również uczniom szkół dla dorosłych i szkół policealnych. - Co ważne, w ich przypadku wnioski o świadczenie można składać wyłącznie drogą tradycyjną np. podczas osobistej wizyty w urzędzie lub drogą pocztową - zaznaczyła Borys-Szopa.

- To jednak nie wszystko. W ubiegłym roku wnioski online można było składać poprzez kanały bankowości elektronicznej oraz portal Emp@tia. Teraz doszedł do tego PUE ZUS - dodała.

Świadczenie z programu "Dobry start" w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, mogą otrzymać świadczenie do ukończenia przez nie 24 lat. Od 1 sierpnia o świadczenie mogą ubiegać się także uczniowie szkół dla dorosłych i szkół policealnych.

"Dobry start" nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program nie obejmuje również studentów.

Wniosek można złożyć w formie pisemnej – w urzędzie lub pocztą - oraz elektronicznie przez portal empatia.mrpips.gov.pl, bankowość elektroniczną lub PUE ZUS.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane