• rozwiń

Temat: Rząd PiS

Przegląd prasy. PiS chce wprowadzić 500 plus dla emerytów

Rafalska: pieniądze na program Rodzina 500 plus są i będą Odtwórz: Rafalska: pieniądze na program Rodzina 500 plus są i będą
Rafalska: pieniądze na program Rodzina 500 plus są i będą "Źródło: tvn24"

500 złotych wypłacane raz do roku, to nowy pomysł, o którym mówią nieoficjalnie politycy Prawa i Sprawiedliwości - twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna". Zdaniem autorów w ten sposób politycy chcą powtórzyć sukces programu dodatków na dzieci.

Zdaniem "DGP", politycy chcą wprowadzić specjalny dodatek dla emerytów. Chodzi o 500 złotych, które miałoby być wypłacane jednak nie comiesięcznie, a corocznie.

- Najlepiej przed świętami Bożego Narodzenia - mówi w rozmowie z gazetą jeden z ważnych polityków PiS. Jak zapewnia, o pomyśle wie już prezes Jarosław Kaczyński.

Na razie nie wiadomo jednak, kiedy pomysł miałby wejść w życie. "DGP" wskazuje, że cały czas na ten temat trwają rozmowy przy ulicy Nowogrodzkiej, gdzie mieści się siedziba rządzącego ugrupowania. Nie wiadomo jednak również, ile miałaby kosztować budżet państwa taka pomoc.

"Propozycją nie zajmuje się nikt w resorcie pracy. A ostatecznie to przecież ten resort, razem z Ministerstwem Finansów, powinien zapalić zielone światło i przybić pieczęć 'do realizacji' w przypadku 500 plus dla emerytów" - czytamy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane