• rozwiń

Tysiąc plus dla każdego pracownika. W ZUS-ie mają powód do świętowania

Nowe formularze ZUS od kwietnia w całej Polsce Odtwórz: Nowe formularze ZUS od kwietnia w całej Polsce
Foto: Sławomir Kowalski/Polska Press | Video: tvn24 Foto: Prezes ZUS przyznała nagrody pracownikom | Video: Nowe formularze ZUS od kwietnia w całej Polsce

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przyznała właśnie urzędnikom nagrody pieniężne w wysokości 1 tys. zł brutto - dowiedział się portal tvn24bis.pl. Wszystko z okazji Dnia Pracownika ZUS. - Prezes, w uzgodnieniu z Ministrem Finansów oraz ze związkami zawodowymi, wygospodarowała w ramach budżetu Zakładu dodatkowe środki, by nagrodzić ciężką pracę personelu - wyjaśnia rzecznik ZUS-u Wojciech Andrusiewicz.

Informację o sprawie otrzymaliśmy na Kontakt 24. O tym, że pracownicy urzędu rzeczywiście otrzymają nagrody pieniężne następnie potwierdził tvn24bis.pl rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Wojciech Andrusiewicz.

"Informacja została przesłana do wszystkich pracowników ZUS w dniu ich święta tj. w Dniu Pracownika ZUS" - czytamy w odpowiedzi na przesłane przez nas pytania. Dzień Pracownika ZUS miał miejsce w ostatni poniedziałek.

Nagrody otrzyma prawie 45 tys. pracowników ZUS. Będzie to kwota 1000 zł brutto, równa dla każdego pracownika.

Ile to kosztowało?

Rzecznik pytany przez tvn24bis.pl o powody przyznania nagród, wskazuje, że "pracownicy ZUS są grupą o jednych z najniższych zarobkach w kraju". - Średnia pensja w Zakładzie jest niższa od średniej pensji w kraju o kilkaset złotych. Obowiązków z roku na rok przybywa, a budżet Zakładu na wynagrodzenia, praktycznie się nie zmienia - zwraca uwagę Andrusiewicz.

- Prezes ZUS, w uzgodnieniu z Ministrem Finansów oraz ze związkami zawodowymi, wygospodarowała więc w ramach budżetu Zakładu dodatkowe środki, by nagrodzić ciężką pracę personelu Zakładu - dodaje.

Zgodnie z zapewnieniami rzecznika nagrody "w żaden sposób nie zwiększają budżetu Zakładu na ten rok".

Łączny koszt przyznanych nagród wyniesie ok. 45 mln zł.

Zwolnienia dyrektorów

Przypomnijmy, że na początku października Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwolnił 43 dyrektorów (w dwóch przypadkach oddziałami kierują pełniącymi obowiązki dyrektora) swoich oddziałów. Opuszczą oni swoje stanowiska z dniem 30 listopada.

Jednocześnie na każde ze stanowisk dyrektorskich w terenie został ogłoszony konkurs, a dokumenty w centrali ZUS można było składać do 21 października.

Jak jednak zapewnia Wojciech Andrusiewicz, zwolnieni dyrektorzy również otrzymają nagrodę pieniężną przyznaną w poniedziałek przez Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 

 

Zobacz rozmowę z głównym ekonomistą ZUS nt. jednolitego podatku. Gościem programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS był dr Paweł Wojciechowski (14.10.2016):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (100)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
aleksanderj43
ppatrz emerycie oni dostaja nagrody 1000 zl a ty 5zl No coz dobra zmiana kupuja glupi narod z jednej strony a zdrugiej podnosza podatki gdzie sie da
  • 3
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
mobiles
Hmm...dzisiaj jest 1 Kwietnia??? Przespałem coś??? bo nie kumam...
  • 2
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane