• rozwiń

Banki ostrzegają przed weekendowymi utrudnieniami. "Najlepiej wypłać wcześniej gotówkę"

Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedzieć Odtwórz: Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedzieć
Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedzieć "Źródło: tvn24bis.pl"

Problemy z płatnościami kartami, brak dostępu do bankowości internetowej i mobilnej. To część utrudnień, które w najbliższy weekend czekają na klientów niektórych banków.

mBank

Z powodu prac modernizacyjnych w nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 2.00-6.00, klienci nie zapłacą kartą, nie wypłacą gotówki z bankomatu oraz nie skorzystają z wpłatomatu.

Dodatkowo, między 1.30-8.00 nie złożą wniosku, a w godzinach 2.00-7.30 nie skorzystają z aplikacji mobilnej i nie zalogują się na swoje konto w internecie. Jak czytamy w komunikacie klienci będą mogli dodzwonić się na mLinię, ale nie zrealizują za jej pośrednictwem żadnej operacji.

"Prosimy, wszystkie ważne przelewy wykonaj we wcześniejszym terminie. Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wypłać wcześniej gotówkę" - wskazali przedstawiciele banku.

ING Bank Śląski

W nocy z niedzieli na poniedziałek prace serwisowe zaplanowano w ING Banku Śląskim. Z tego powodu od godziny 0.00 do 5.30 wystąpią utrudnienia w korzystaniu z wpłatomatów, systemu bankowości internetowej Moje ING oraz jego wersji mobilnej systemu ING CardsOnLine.

Dodatkowo wystąpią problemy z przelewami Płać z ING, płatnościami BLIK, przelewami ekspresowymi, modułem Makler w systemie bankowości internetowej oraz e-kantorem w Moim ING.

Przedstawiciele banku zalecają, by "jeśli to możliwe zrobić wcześniej wszystkie ważne przelewy i wypłacić potrzebną gotówkę".

Bank Millennium

W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi w nocy z piątku na sobotę w godzinach 0.00-2.00 niedostępne będą system Millenet, aplikacja mobilna Banku Millennium, płatności BLIK oraz
strona Banku Millennium.

Raiffeisen Polbank

Utrudnienia wystąpią także dla klientów Raiffeisen Polbank.

Jak wskazano w komunikacie w sobotę w godzinach 9.00-14.00 mogą wystąpić 30 minutowe problemy z realizacją transakcji kartami w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji hasłem 3D-Secure.

W niedzielę w godzinach 0.00-1.00 niedostępna będzie usługa 3D-Secure. W tym czasie mogą wystąpić problemy z realizacją transakcji kartami w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji hasłem 3D-Secure.

W godzinach 1.00-5.00 mogą wystąpić krótkotrwałe problemy w realizacji transakcji kartami wydanymi przez bank.

Jednocześnie w nocy z piątku na sobotę w godzinach 2.15-7.40 niedostępne będą między innymi aplikacje: Mobilny Bank, Mobilny Portfel, R-Online, R-Online Biznes, Wideo Doradca.

Deutsche Bank

W związku z prowadzonymi pracami serwisowymi, systemy db easyNET i db powerNET, a także szybkie płatności internetowe będą niedostępne w godzinach 0.00-18.00. Dodatkowo w tym czasie z usług teleserwisu będzie można korzystać w ograniczonym zakresie.

W podanym terminie mogą również występować utrudnienia przy realizacji niektórych transakcji za pomocą kart płatniczych. W takich przypadkach przedstawiciele banku proszą o kontakt z teleserwisem.

Nest Bank

W związku z planowanymi pracami modernizacyjnymi w piątek od godziny 22.30 do godziny 5.00 w w sobotę mogą wystąpić czasowe utrudnienia w dostępie do konta.

W tym czasie niedostępne będą między innymi bankowość internetowa i aplikacja mobilna. Nie będzie również możliwości realizacji przelewów natychmiastowych oraz zasilenia rachunku, do którego została wydana karta debetowa lub kredytowa.

Ponadto niedostępne będą płatności za zakupy internetowe z wykorzystaniem NestPrzelewu.

Jak wskazano w komunikacie w tym czasie klienci nie otworzą nowego konta, nie złożą wniosku o kredyt, ani o wydanie karty.

Orange Finanse

Utrudnienia czekają także na klientów Orange Finanse, któremu produkty bankowe dostarcza mBank.

W nocy z soboty na niedzielę zostaną przeprowadzone prace modernizacyjne, dlatego w godzinach 2.00-6.00 klienci nie zapłacą kartą, nie wypłacą gotówki z bankomatu oraz nie skorzystają z wpłatomatu.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane