• rozwiń
  • WIG20 2191.61 -0.61%
  • WIG30 2491.65 -0.57%
  • WIG 58053.03 -0.42%
  • sWIG80 11621.13 -0.07%
  • mWIG40 3823.88 +0.09%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Gospodarka

Weź gotówkę, bo do konta się nie dostaniesz. Prace serwisowe w kilku bankach

Gotówki nam nie brakuje. Zobacz, ile pieniędzy mają Polacy Odtwórz: Gotówki nam nie brakuje. Zobacz, ile pieniędzy mają Polacy
Gotówki nam nie brakuje. Zobacz, ile pieniędzy mają Polacy "Źródło: TVN24 BiS"

Niedostępne wpłatomaty, bankomaty, bankowość elektroniczna - to utrudnienia dla klientów banków. Wszystko z powodu prac serwisowych, które zaplanowano w najbliższych dniach w niektórych instytucjach finansowych.

Credit Agricole

Na utrudnienia muszą przygotować się klienci Credit Agricole. "W weekend 16-18 czerwca bank planuje przerwę technologiczną w związku z łączeniem kilku dotychczas wykorzystywanych systemów informatycznych w jeden system" - wskazano.

Jednocześnie przedstawiciele banku proszą o "wykonanie planowanych płatności i przelewów we wcześniejszym terminie lub przełożenie ich realizacji na kilka dni po zakończeniu przerwy".

W związku z pracami technologicznymi, od godziny 18:00 w piątek 16 czerwca do godziny 10:00 w poniedziałek 19 czerwca wyłączone będą serwisy bankowości elektronicznej CA24, automatyczny serwis telefoniczny IVR, płatności internetowe Przelew Online. Nie będzie więc na przykład można zalogować się na swoje konto w e-banku, aplikacji mobilnej, zapłacić za zakupy przelewem online w sklepie internetowym. W piątek od godziny 17:00 nie będzie można także wpłacić pieniędzy na rachunek poprzez wpłatomat.Nie będzie możliwe również otrzymywanie powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą czy odpowiedzi na wysłane zapytanie o saldo. Serwis telefoniczny CA24 będzie dostępny wyłącznie w zakresie zastrzegania kart - poza zastrzeżeniem karty, nie będzie możliwe wykonanie żadnej innej operacji w tym serwisie - czytamy.

Ponadto, w piątek 16 czerwca niektóre placówki banku będą otwarte krócej. Bank nie przewiduje jednak utrudnień w korzystaniu z kart płatniczych w sklepach i punktach usługowych, a także przy wypłacie gotówki z bankomatów. Zmiany nie obejmą również logowania do systemów Credit Agricole.

"Oznacza to, że nie będziemy wymagać od naszych klientów innych danych w czasie logowania niż dotychczas. Nie będzie potrzebne żadne uaktualnianie danych, ani ich dodatkowa weryfikacja" - podkreślono.

ING Bank Śląski

Prace zaplanowano także w ING Banku Śląski. W nocy 18 na 19 czerwca z niedzieli na poniedziałek od godziny 00:00 do 01:00 niedostępne będą wpłatomaty i bankomaty, płatności BLIK, system ING CardsOnLine.

To jednak nie koniec. W nocy 19 na 20 czerwca z poniedziałku na wtorek od godziny 00:00 do 03:00 niedostępne będą zaś wpłatomaty i bankomaty, płatności telefonem (BLIK, NFC, Mastercard w telefonie). Jak wskazano, w czasie prac nie będzie możliwa aktywacja karty i nadanie PIN-u.

"Jeżeli wiesz, że będziesz potrzebować gotówki, o ile to możliwe, zadbaj o to wcześniej" - radzą przedstawiciele ING.

PKO BP

O planowanych pracach serwisowych możemy przeczytać na stronie PKO Banku Polskiego. Z tego powodu przez dłuższy czas nie będzie można skorzystać z zakładki "Ubezpieczenia" w serwisie iPKO. Przerwa trwa od godziny 19:00 w środę 14 czerwca do godziny 24:00 w niedzielę 18 czerwca.

"W czasie przerwy nie będą również działały numery infolinii PKO Ubezpieczenia, PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. oraz PKO Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. "- czytamy w komunikacie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane