• rozwiń

Biznes za mniej niż 4 tys. złotych. Sześć pomysłów

Biznes za mniej niż 4 tys. złotych. Sześć pomysłów

Nie każdy może pozwolić sobie na zakończenie swojej kariery zawodowej i poświecenie się pasji. Ale posiadanie "drugiego zawodu" może okazać się bardzo przydatne w momencie utraty pracy, a większość pasji można przekształcić w działalność gospodarczą. Przedstawiamy sześć pomysłów na prosty biznes.

Poniżej przedstawiamy sześć zawodów, które nie wymagają kosztownych inwestycji. Założenie takiej działalności kosztuje prawie tyle co nic, a pozwala w miesiącu zyskać dodatkowe kilkaset złotych:

1. Kucharz

Zacznij od gotowania na imprezach przyjaciół. Początkowo możesz spróbować w najbliższym kręgu rodziny i znajomych, by stopniowo oferować swoje usługi coraz szerzej.

2. Stylista

Idealnym miejscem do rozpoczęcia swojej przygody z modą są wyjścia na imprezy. Jak wskazują eksperci, na początek możemy dawać wskazówki najbliższym. Jeżeli będą zadowoleni, poprośmy ich o przekazanie informacji innym znajomym. Jeżeli zbudujemy siatkę klientów, chętnych do współpracy, na początek możemy zacząć na tym zarabiać.

3. Grafik

Grafika komputerowa może być frustrująca dla osób, które się na tym nie znają. Co prawda jest wiele darmowych programów, które ułatwiają prace, ale nie gwarantują one wysokiego poziomu wykonania projektów. Dlatego to jest zadanie dla profesjonalistów i miejsce na własny biznes wykonywany w wolnym czasie. 

4. Social media manager

Wiele małych firm nie może sobie pozwolić na zatrudnienie specjalisty od marketingu, mediów społecznościowych i public relations. Założenie własnej firmy, która świadczy takie usługi, może być dochodową działalnością wykonywaną w dowolnym miejscu. Tu zwłaszcza szansę na sukces mają osoby, które potrafią dobrze zarządzać mediami społecznościowymi.

5. Trener personalny

Jeżeli kochasz fitness i masz już doświadczenie na siłowni, możesz powoli zacząć być trenerem dla innych. Wiele siłowni oferuje możliwość treningu całodobowego, gdzie swobodnie można trenować swoich klientów. Stawki trenerów zaczynają się od kilkudziesięciu złotych za godzinę do nawet 100 zł.

6. Przewodnik

Wielu turystów coraz częściej chce czegoś więcej niż typowego spaceru po ulicach wielkiego miasta czy mniejszej miejscowości. Jeśli znasz się na tym, to dlaczego nie założyć własnej działalności turystycznej? Można zabrać turystów do najlepszych miejsc, galerii, muzeów, pokazać najlepsze restauracje, a także atrakcje w najbliższej okolicy.

 

Podwyżki dla zawodowych żołnierzy:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane