• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Podatki

Fiskus wypełni za ciebie PIT. Ostatnie dni na złożenie wniosku

Twój PIT rozliczy Urząd Skarbowy Odtwórz: Twój PIT rozliczy Urząd Skarbowy
Twój PIT rozliczy Urząd Skarbowy "Źródło: Sejm RP"

Chcesz żeby urząd skarbowy sporządził za ciebie zeznanie podatkowe? To już ostatnie dni na złożenie odpowiedniego wniosku. Jak przypomina Ministerstwo Finansów, z nowej formy rozliczenia z urzędem skarbowym można skorzystać do 18 kwietnia.

Wniosek o sporządzenie zeznania można złożyć wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem ministerialnego Portalu Podatkowego lub systemu e-Deklaracje. Do 18 kwietnia PIT-WZ można wysłać również za pośrednictwem bankowości elektronicznej PKO BP, BGŻ BNP Paribas i Raiffeisen Polbank.

Następnie, urząd w ciągu maksymalnie pięciu dni prześle na podany przez podatnika adres poczty elektronicznej e-mail z linkiem do gotowego zeznania podatkowego. Zeznanie będzie można zaakceptować lub odrzucić.

Jeżeli podatnik nie podejmie żadnych czynności, jego zeznanie zostanie automatycznie zaakceptowane.

Kto może skorzystać

Jak wskazuje resort finansów, PIT-WZ może złożyć podatnik, który "uzyskuje dochody od płatników, w tym organów rentowych". Nie ma przy tym znaczenia, czy rozlicza się sam, czy wspólnie z małżonkiem, czy jako osoba samotnie wychowująca dzieci.

Nowa forma minimalizuje ryzyko popełnienia błędów w zeznaniu rocznym, które wynikają z przepisywania danych z informacji od płatników, np. z PIT-11, czy błędów rachunkowych- przekonuje w komunikacie ministerstwo.

PIT-WZ to nic innego jak wniosek o sporządzenie zeznania rocznego za podatnika przez urząd skarbowy. Wystarczy go przesłać do właściwego urzędu, a ten na podstawie danych z wniosku PIT-WZ oraz posiadanych informacji od pracodawców lub organów rentowych samodzielnie przygotuje zeznanie podatkowe.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane