• rozwiń

Temat: PiS

Brak podatku handlowego, to większa dziura budżetowa? Stanowisko ministerstwa

Brak podatku handlowego, to większa dziura budżetowa? Stanowisko ministerstwa
Foto: Shutterstock Foto: Podatek handlowy a budżet państwa

Zaniechanie poboru podatku od sprzedaży detalicznej nie zwiększy deficytu budżetu w 2016 i 2017 roku - napisano w ocenie skutków regulacji projektu rozporządzenia zawieszającego pobór podatku.

"Wejście w życie rozporządzenia spowoduje brak wpływów z podatku od sprzedaży detalicznej za okres wrzesień – grudzień 2016 r. Wprowadzenie regulacji nie powinno doprowadzić do zwiększenia zaplanowanego w ustawie budżetowej na rok 2016 lub prognozowanego w projekcie ustawy budżetowej na rok 2017 deficytu budżetu państwa" - napisano.

CZYTAJ CAŁY DOKUMENT

Komisja Europejska wszczęła w poniedziałek szczegółowe postępowanie wyjaśniające w sprawie polskiego podatku od sprzedaży detalicznej. Zdaniem Brukseli, jego konstrukcja może faworyzować mniejsze sklepy, co może być uznane za pomoc publiczną. Komisja wydała również nakaz zobowiązujący Polskę do zawieszenia stosowania tego podatku do czasu zakończenia jego analizy przez Komisję.

Zobacz. Szałamacha skomentował nakaz KE zawieszenia podatku handlowego. „Ta decyzja jest sukcesem lobbystów” (20.09.2016)

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane