• rozwiń

Temat: TVN24 Biznes i Świat na wakacje

Planujesz urlop po wakacjach? "Wrzesień jest miesiącem wyprzedaży"

Planujesz wakacje last minute? "Wrzesień jest miesiącem wyprzedaży" Odtwórz: Planujesz wakacje last minute? "Wrzesień jest miesiącem wyprzedaży"
Foto: Shutterstock | Video: TVN24 BiS Foto: Tradycyjnie o tej porze roku, wrzesień jest miesiącem wyprzedaży. Atrakcyjne ceny wyjazdów dotyczą również greckiej wyspy Rodos | Video: Planujesz wakacje last minute? "Wrzesień jest miesiącem wyprzedaży"

Wakacje zmierzają ku końcowi, ale wrzesień to wciąż dobry termin na urlop. Dodatkowo ten okres uznawany jest za miesiąc wyprzedaży. - Ceny spadają - powiedział Maciej Nykiel z portalu fly.pl. Tygodniowe oferty wyjazdów na greckie wyspy zaczynają się już od 2 tys. złotych. Równie atrakcyjne są jednak także oferty na Maderę i inne bliskie kierunki Oceanu Atlantyckiego.

Tradycyjnie o tej porze roku, wrzesień jest miesiącem wyprzedaży i w tym roku stało się z dwóch powodów. Kończy się sezon wakacyjny w basenie Morza Śródziemnego, w miejscowościach turystycznych jest mniej klientów, a ceny spadają.

Drogie wakacje

- Bardzo ciekawą sytuację mieliśmy na rynku, bowiem podaż miejsc wakacyjnych w całym basenie Morza Śródziemnego była bardzo ograniczona. Stało się tak z powodu Egiptu i Tunezji. Te dwa kraje dotknięte swoimi wewnętrznymi problemami politycznymi praktycznie zamroziły operacje turystyczne - powiedział Maciej Nykiel z portalu fly.pl.

Bardzo mało Polaków wybrało się w tym roku latem do Egiptu, czy Tunezji.

- Przez to drastycznie wzrósł popyt na Grecję, Hiszpanię, Chorwację, czy też Francję, a to pociągnęło za sobą wzrost cen - zauważył gość TVN24 Biznes i Świat.

W te wakacje nie było tanio, nie było dużo ofert last minute. - W porównaniu do ubiegłego roku ceny wzrosły, nawet w niektórych miejscach o 10-15 proc. - poinformował Nykiel.

W tej chwili ten sezon dobiega jednak końca i pojawia się coraz więcej ofert last minute.

Gdzie pojechać?

- W tej chwili mamy oferty aż do połowy października. 5-gwiazdkowy hotel exclusive na greckich wyspach możemy już tam pojechać na tydzień za 2 tys. złotych - powiedział Nykiel.

- Grecja, która jest liderem rankingu sprzedaży w tym roku. Najczęściej i najchętniej wybierany kraj wakacyjny oferuje przedłużenie sezonu i w bardzo atrakcyjnych cenach last minute - dodał.

Zdaniem eksperta równie atrakcyjne cenowo są w tym momencie oferty wyjazdów do Portugalii.

- Madera tak naprawdę dopiero zaczyna swój sezon i rozkręca się dopiero w okolicach Świąt Wielkanocnych. Można wykorzystać ten okres przedsprzedaży first minute, we wrześniu i w październiku - zauważył.

W tej chwili koszt wyjazdu na Maderę w formule exclusive zaczynają się od 4,2 tys.

Należy pamiętać, że o ile kończy się sezon w basenie Morza Śródziemnego, to w przypadku dalszych destynacji, bliskie kierunki Oceanu Atlantyckiego, Wyspy Kanaryjskie, to sezon dopiero się zaczyna.

W przypadku jeszcze dalszych kierunków, koszt wyjazdu na Kubę zaczyna się od 8 tys., za Zanzibar zapłacimy ok. 9 tys. zł., Malediwy to koszt od 9,8 tys. zł.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane