• rozwiń
  • WIG20 2180.97 +0.75%
  • WIG30 2466.82 +0.63%
  • WIG 57314.97 +0.51%
  • sWIG80 11441.99 -0.06%
  • mWIG40 3643.36 +0.18%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:05

Dostosuj

PKP otwierają rynek. Zapraszają światowych dostawców

PKP otwierają rynek. Zapraszają światowych dostawców

Zarządca torów zaprasza do przetargów światowych dostawców systemów sterowania ruchem – informuje "Puls Biznesu".

PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) zamierzają zamontować nowoczesny system sterowania ruchem ERTMS-GSM-R. Zapewniają przy tym, że dopuszczą do przetargów wszystkich światowych dostawców systemu.

Wszystko pod kontrolą

- Analizy wskazują, że każdy ze światowych graczy może dostarczyć naszej firmie rozwiązanie dobre technologicznie i bezpieczne - mówi Andrzej Filip Wojciechowski, prezes PKP PLK.

Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy spółki, zapewnia natomiast, że nie przyjęłaby oferty w przetargu na budowę infrastruktury systemu GSM-R, gdyby było jakiekolwiek zagrożenie i przeciwwskazanie techniczne do połączenia z już istniejącą.

Eksperci wskazują na jeszcze jeden poziom kontroli.

- W Europie wciąż występują problemy z wzajemnym komunikowaniem się systemów dostarczanych przez europejskie koncerny, dlatego też Europejska Agencja Kolejowa ma prawo opiniować specyfikacje przetargowe i jeśli będzie mieć zastrzeżenia dotyczące interoperacyjności, nie zgodzi się na kontrakt - uważa Jakub Majewski, prezes Fundacji ProKolej.

 

W lipcu informowaliśmy, że PKP chce wyznaczyć w pociągach strefy ciszy wolne od rozmów przez komórki. Materiał z "Faktów" TVN:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane