• rozwiń

Gigantyczne koszty odszkodowań za wypadki. Kolejne podwyżki OC są możliwe

Wysokie stawki za ubezpieczenie OC Odtwórz: Wysokie stawki za ubezpieczenie OC
Wysokie stawki za ubezpieczenie OC "Źródło: TVN Turbo"

Niewykluczone są kolejne podwyżki samochodowych ubezpieczeń OC, a zależeć to będzie od wartości wypłat dla poszkodowanych - uważa Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU).

- Wciąż obserwujemy efekt zeszłorocznych podwyżek cen ubezpieczeń OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Rynek OC drugi kwartał z rzędu jest rentowny, mimo wyższych wypłat na rzecz poszkodowanych w wypadkach. To czy uda się utrzymać tę równowagę, zależy przede wszystkim od wartości wypłat dla poszkodowanych w przyszłości. Jeśli będą one rosły, rosnąć będą także ceny ubezpieczeń - powiedział cytowany w komunikacie Grzegorz Prądzyński, prezes PIU.

Ubezpieczenie auta

Jak informuje w poniedziałkowym komunikacie PIU w pierwszej połowie tego roku odszkodowania i świadczenia z OC posiadaczy pojazdów mechanicznych wyniosły 4,3 mld zł (wzrost o 9,2 proc. w stosunku do roku ubiegłego), a odszkodowania i świadczenia z autocasco wyniosły 2,2 mld zł (wzrost o 6,5 proc.)

Według PIU z tytułu wszystkich rodzajów ubezpieczeń w pierwszej połowie 2017 r., polscy ubezpieczyciele wypłacili poszkodowanym i klientom łącznie 19,7 mld zł odszkodowań i świadczeń. To o 8 proc. więcej niż rok wcześniej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
tokmada
  • 2
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
tojajestem
Dlaczego wszyscy kierowcy ponoszą koszty wypadków? Niech ponoszą je tylko ci, którzy powodują wypadki i kolizje. Proste. Spowodowałeś wypadek lub kolizje - płać trzy - czterokrotnie większe OC. Może wtedy wielu kierowców się zastanowi nad swoją jazdą ?
  • 3
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane