• rozwiń
  • WIG20 2214.36 +1.07%
  • WIG30 2550.54 +1.06%
  • WIG 57354.29 +1.03%
  • sWIG80 11495.75 +0.19%
  • mWIG40 3960.04 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:07

Dostosuj

500 plus już na kontach. W Łodzi wypłacono ponad 280 tys. zł

500 plus już na kontach. W Łodzi wypłacono ponad 280 tys. zł
Foto: Shutterstock Foto: W Łodzi wypłacono pierwsze pieniądze z programu "Rodzina 500 plus"

Pierwsze pieniądze z programu "Rodzina 500 plus" trafiły do łodzian. W poniedziałek wypłacono świadczenia dla 394 osób, na łączną kwotę ponad 280 tys. zł - poinformował we wtorek na spotkaniu z mediami dyrektor Centrum Świadczeń Socjalnych Grzegorz Pilaszek.

Dodał, że zdecydowana większość pieniędzy trafiła na konta bankowe. Kolejne świadczenia mają być wypłacane na początku przyszłego tygodnia. Jak mówił, pieniądze z ministerstwa na realizację programu są już na koncie gminy. Jest to nieco ponad 15 mln zł.

Świadczenie dla tysięcy dzieci

Według łódzkiego urzędu miasta w ramach "Rodzina 500 plus" pomocą objętych ma być ok. 60 tys. dzieci z 30 tys. rodzin. Szacuje się, że miesięcznie wypłacanych będzie ok. 30 mln zł. Jolanta Baranowska z łódzkiego magistratu poinformowała, że do 11 kwietnia wpłynęło 17 233 wniosków, w tym ponad 7 tys. drogą elektroniczną.


Błędy we wnioskach

Dyrektor Centrum Świadczeń Socjalnych Grzegorz Pilaszek apelował o sprawdzanie poprawności wniosków, zwracając uwagę na najczęściej pojawiające się błędy.


- Chciałbym zaapelować do naszych świadczeniobiorców, by sprawdzali poprawność wniosków - mówił Pilaszek. - Przede wszystkim, żeby zwrócili uwagę na zaznaczenie czy członek rodziny przebywa za granicą. Poza tym perfekcyjne wypisywanie składu rodziny - często nie jest tam umieszczane dziecko, na które rodzic wnioskuje o świadczenie. Dodatkowo, należy zaznaczyć, czy wnosi się o świadczenie na pierwsze dziecko - dodał dyrektor.

- To przedłuża postępowanie, przysparza dodatkowej pracy i opóźnia proces wydawania decyzji - przestrzegał dyrektor DCŚS.

Pilaszek dodał, że świadczenia w Łodzi wypłacono nie tylko przelewami na konto, ale także w formie kart przedpłaconych (dokładnie 347 przelewów i 47 wypłat na karty przedpłacone).

Składanie wniosków

Miasto przypomina, że wnioski w sprawie przyznania pieniędzy łodzianie mogą składać w 271 placówkach miejskich, są to: żłobki, przedszkola, szkoły, ale również jednostki miejskie, takie jak Łódzkie Centrum Kontaktu z Mieszkańcami i Centrum Świadczeń Socjalnych.

Na realizację programu w całej Polsce w tegorocznym budżecie zapisano 17 mld zł. Program "Rodzina 500 plus" zakłada przekazywanie nieopodatkowanych 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach otrzymać mają wsparcie także na pierwsze dziecko.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane