• rozwiń

Pieniądze od Unii dla najmniejszych firm. Do zgarnięcia 40 mln zł na rozwój

Pieniądze od Unii dla najmniejszych firm. Do zgarnięcia 40 mln zł na rozwój
Foto: Shutterstock Foto: Na przedsiębiorców czeka 40 mln zł z funduszy unijnych.

PARP będzie wspierała z pieniędzy UE na lata 2014-2020 mikro, małe i średnie firmy w opracowaniu analiz dotyczących ich rozwoju. Przedsiębiorstwa będą mogły ubiegać się o dofinansowanie unijne od 22 stycznia do końca lutego 2016 r. Do wzięcia jest 40 mln zł.

Jak poinformowało Ministerstwo Rozwoju, "wsparcie będą mogły uzyskać działania mające na celu opracowanie analizy potrzeb rozwojowych firm, które nie posiadają planu lub strategii rozwoju".

Na przedsiębiorców czeka w sumie 40 mln zł

- Dofinansowanie otrzymają również projekty, które obejmują analizę dostępności dla przedsiębiorców usług rozwojowych w programach regionalnych (RPO) oraz przedsięwzięcia upowszechniające wśród zainteresowanych wiedzę o potrzebach i barierach rozwojowych w sektorze mikro, małych i średnich przedsiębiorstw - zaznaczył resort rozwoju.

Dodał, że ogłoszony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) konkurs potrwa od 22 stycznia do końca lutego 2016 r. Na przedsiębiorców czeka w sumie 40 mln zł z programu operacyjnego "Wiedza Edukacja Rozwój" - podkreślono.

Kto może składać wnioski?

Ministerstwo Rozwoju wyjaśniło, że wnioski o dofinansowanie UE mogą składać organizacje: związkowe, pracodawców i samorządu gospodarczego.

Na lata 2014-2020 Polska ma do wykorzystania 82,5 mld euro z unijnej polityki spójności. To więcej niż w poprzedniej perspektywie - 2007-2013. Wówczas było to ok. 68 mld euro.

Budżet programu "Wiedza Edukacja Rozwój" to ponad 4,4 mld euro z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz 252,4 mln euro ze specjalnej linii budżetowej "Inicjatywa na rzecz zatrudnienia osób młodych". Z wkładem krajowym wynosi w sumie 5,43 mld euro.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (6)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
graffiti50
pieniądze nie dostaną przedsiębiorcy,tylko dostanie następny szpital taki jak w Gryficach a później powstanie tablica informacyjna których jest tyle,że już płot mogą ściągnąć bo to jest ogrodzenie
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
SurvivorMan
Złamanego grosza bym od tych krętaczy nie wziął!
  • 0
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij
jw24
"wsparcie będą mogły uzyskać działania mające na celu opracowanie analizy potrzeb rozwojowych firm, które nie posiadają planu lub strategii rozwoju".czyli kto dostanie pieniądze ?
bo na pewno nie ja mikro przedsiębiorca, tylko jakieś firmy doradcze które powiedzą mi to co od dawna wiem ,
super bardzo się cieszę
  • 3
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane