• rozwiń

Kumulacja w totka rozbita. Sprawdź szczęśliwe liczby

Jakie są szanse na wygraną w Lotto? Odtwórz: Jakie są szanse na wygraną w Lotto?
Jakie są szanse na wygraną w Lotto? "Źródło: TVN24 BiS"

W sobotnim losowaniu Lotto tylko jeden gracz trafił "szóstkę", wygrywając 23 270 273,50 złotych - poinformował w komunikacie Totalizator Sportowy.

Szczęśliwe liczby to: 22, 33, 37, 38, 42, 45.

Zostały one skreślone w Zielonej Górze przy ul. Kożuchowskiej 1.

To 17. najwyższa wygrana na liście lottomilionerów. Rekord należy do szczęśliwca, który w marcu tego roku jako jedyny trafił "szóstkę" i wygrał prawie 37 mln zł.

Rekordowa kumulacja w Lotto to 60 mln zł i miała miejsce 7 maja 2016 roku. Szczęśliwe "szóstki" trafiło wtedy aż trzech graczy, którzy podzielili się tą kwotą.

Suma pomniejszona o podatek

Z danych Totalizatora Sportowego, do którego należy marka Lotto wynika, że regularnie bądź okazjonalnie grywa 55 proc. dorosłych Polaków. Częściej grywają mężczyźni. Gdy kumulacja sięga 20-30 mln złotych, sprzedaż zakładów jest nawet pięciokrotnie wyższa niż gdy stawka wynosi 2 mln zł.

Zwycięzca musi jednak pamiętać, że od wygranej sumy należy zapłacić jeszcze podatek. W przypadku kwot powyżej 2 280 zł pobierany jest podatek w wysokości 10 proc. wygranej kwoty.

Zwycięzca sobotniej kumulacji po odliczeniu kwoty należnej fiskusowi otrzyma zatem około 21 milionów złotych.

Wypłata wygranej w Lotto nie jest dzielona na raty. Gracz odbiera ją w całości. Od niego zależy, czy chce wziąć pieniądze w gotówce, czy woli, by przelano mu ją na konto lub kilka kont bankowych.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane