• rozwiń

Duży operator wprowadza dodatkowe opłaty za roaming

Koniec roamingu. Gdzie nadal słono zapłacimy za rozmowę? Odtwórz: Koniec roamingu. Gdzie nadal słono zapłacimy za rozmowę?
Koniec roamingu. Gdzie nadal słono zapłacimy za rozmowę? "Źródło: TVN24 BiS"

Orange od 18 czerwca wprowadzi dla niektórych swoich klientów dodatkowe opłaty w roamingu - poinformował na firmowym blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik operatora.

Od czerwca ubiegłego roku obywatele Unii Europejskiej, podróżujący po jej terytorium mogą telefonować, wysyłać SMS-y i korzystać z internetu płacąc za to stawkę krajową. Jak wskazał jednak rzecznik prasowy Orange, w wyniku wejścia w życie nowych przepisów operatorzy stracili ponad pół miliarda złotych.

"Dlatego, podobnie jak inni wystąpiliśmy do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o możliwość choćby częściowej rekompensaty tych strat w formie tzw. opłaty dodatkowej. Wynika to wprost z przepisów UE, a dopłata stosowana jest już przez operatorów w innych krajach unijnych" - tłumaczył Jabczyński.

Jak poinformował, opłatę dodatkową zapłacą posiadacze prepaidów.

Jakie opłaty?

Od 18 czerwca użytkownikom taryf na kartę Orange i nju, korzystającym z usług roamingowych na terenie UE, do ceny połączenia czy transmisji danych "jak w kraju" doliczona będzie opłata dodatkowa.

"Wyniesie ona 5 gr za minutę połączenia wykonanego, 2 gr za minutę połączenia odebranego, 1 gr za wysłany SMS oraz niecały grosz za MMS lub megabajt transmisji danych" - czytamy we wpisie rzecznika prasowego.

W połowie kwietnia Urząd Komunikacji Elektronicznej przyznał Orange Polska prawo do pobierania dodatkowych opłat za usługi roamingu w Unii Europejskiej.

Orange Polska jest trzecim dużym operatorem, który otrzymał od UKE zgodę na wprowadzenie dopłat do roamingu. Wcześniej zgody od UKE dostały sieci Plus i Play, z których na razie tylko ta ostatnia zdecydowała się na skorzystanie z takiej możliwości.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane