• rozwiń

Kolejny bank wprowadza podwyżki i opłaty od wypłat z popularnych bankomatów

Placówka Alior Bank (zdjęcia z 2013 roku) Odtwórz: Placówka Alior Bank (zdjęcia z 2013 roku)
Placówka Alior Bank (zdjęcia z 2013 roku) "Źródło: TVN24 BiS"

Zmiany opłat za przelewy i wypłaty z bankomatów Euronet - to od lipca czeka klientów Alior Banku. Podobnie ja kto zrobił w tym roku mBank, także Alior zdecydował się na wprowadzenie opłat przy wypłatach poniżej 100 zł z bankomatów sieci Euronet. Przewidział też wyjątki od tej reguły.

"Planowane zmiany wynikają z konieczności dostosowania wysokości opłat obowiązujących w Alior Banku do obecnych warunków rynkowych i związanych z nimi kosztów usług świadczonych przez bank" - czytamy w komunikacie na stronie banku.

Opłaty za wypłaty z bankomatów

Do najważniejszych zmian należy wprowadzenie opłaty za wypłaty gotówki z bankomatów krajowych sieci Euronet. Nie będzie ona naliczana dla wypłat w wysokości co najmniej 100 zł. Dla wypłat poniżej tej kwoty wyniesie ona 5 zł.

"Opłaty za wypłacanie gotówki z bankomatów mogą również uniknąć posiadacze kont: Rozsądnego, Osobistego, Konta Osobistego Meritum, Konta Junior Meritum oraz Korzystnego, którzy na rachunek, do którego wydana jest karta, zapewnią wpływy z tytułu wynagrodzenia, stypendium, z tytułu renty lub emerytury" - czytamy w komunikacie na stronie banku.

W placówkach banku gotówkę z bankomatów będzie można nadal podejmować bezpłatnie. Klienci mogą nadal bezpłatnie wypłacać środki z bankomatów za pośrednictwem aplikacji BLIK.

Inne zmiany

Ważną nowością jest również zmiana opłaty za przelewy do innego banku realizowane w oddziale lub placówce. Kwota ta wzrośnie z 7 zł na 8 zł w przypadku m.in.: Konta Rozsądnego, Konta Internetowego czy Konta Alior Rachunki bez Opłat, które od 1 lipca będzie prowadzone pod nazwą Konto Rachunki w Pakiecie.

Tymczasem przelewy w bankowości internetowej i mobilnej pozostają bez opłat. To jednak nie koniec.

"W przypadku Konta Rozsądnego zmodyfikowany zostanie cashback - z 1,5 proc. do poziomu 1 proc., jednak kwoty maksymalne miesięcznej oraz rocznej wysokości zwrotu (odpowiednio 50 zł i 400 zł) zostaną utrzymane" - poinformowano.

Wzrosną też opłaty za przelewy natychmiastowe.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (10)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
szalona1983
Jasne, na czym będą zarabiać.
Trzeba uciekać tylko gdzie?
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
mr magic
Trzeba rezygnować z takich banków i tyle!
Za wypłaty kasują a syf reklamowy w bankomatach coraz większy!
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
ZUZA_31
Wyższa kultura bankowości!
Po połączeniu się z BPH zyskali sporo klientów. Po takiej akcji część z nich raczej odejdzie...
  • 2
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane