• rozwiń

Wyniki badań: wszystkich ludzi sukcesu łączy jedna rzecz

Wyniki badań: wszystkich ludzi sukcesu łączy jedna rzecz
Foto: Shutterstock Foto: Bogacze lgną do optymistów i innych ludzi sukcesu

To z kim przestajesz ma większe znaczenie, niż możesz się spodziewać. Badacz, który przez pięć lat analizował codzienne nawyki zamożnych ludzi, odkrył u nich pewną powtarzalną cechę. Za wszelką cenę unikają oni jednego typu osobowości - pesymistów. Nieformalne relacje mają kluczowy wpływ na wartość naszego majątku.

„Milionerzy, którzy zawdzięczają swój majątek własnej pracy, bardzo szczególnie podchodzą do ludzi, z którymi przestają” - pisze Thomas C. Corley w swojej książce pt. „Zmień swoje nawyki, zmień swoje życie”.

Z kim przestajesz...

„To jak bardzo ci się powodzi, zależy od tego z kim przebywasz najczęściej" - czytamy w książce Corleya, który pisze także: "bogaci zawsze zwracają uwagę na osobowości, które są zorientowane na cel, optymistyczne, entuzjastyczne i mają ogólnie pozytywny światopogląd”.

Badania Thomasa C. Corleya wskazują, że 86 proc. bogaczy wybiera najczęściej towarzystwo innych ludzi sukcesu. Z drugiej strony, okazuje się, że robią wszystko, by ograniczać kontakty z toksycznymi, negatywnymi ludźmi.

Zastępowanie negatywnych znajomych przez osobowości pozytywne ma duże znaczenie. Wynika to z faktu, że naśladujemy tych, z którymi najczęściej przebywamy.

„Długoterminowy sukces jest możliwy tylko wówczas, gdy masz pozytywne podejście” - przekonuje autor.

Zrzęda bez nadziei na sukces

Corley nie jest pierwszym, który dowodził, że negatywne usposobienie niweczy sukcesy, a relacje, w które się wdajemy mają wpływ na finansowy sukces.

Już blisko wiek temu, dziennikarz Napoleon Hill wyciągnął podobne wnioski z badań, podczas których przeanalizował 500 milionerów.

„Ludzie przejmują charakter, nawyki i sposób myślenia od tych, którymi się otaczają” - pisał już w 1937 roku w bestsellerze „Myśl i bogać się”.

Dalej oświadczał: „nie ma nadziei na sukces dla osoby, która odpycha od siebie innych ludzi z powodu swojej negatywnej osobowości”.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane