• rozwiń
  • WIG20 2317.17 +0.60%
  • WIG30 2667.09 +0.68%
  • WIG 59852.70 +0.63%
  • sWIG80 11656.13 +0.15%
  • mWIG40 4074.92 +0.95%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Narodowy Bank Francji ostrzega spekulantów. "Bitcoin nie jest walutą"

Ile warte są bitcoiny? Odtwórz: Ile warte są bitcoiny?
Ile warte są bitcoiny? "Źródło: tvn24bis.pl"

Spekulacje na bitcoinie są obarczone bardzo wysokim ryzykiem. Inwestorzy ponoszą je na własną odpowiedzialność - zakomunikował w piątek szef Narodowego Banku Francji Villeroy de Galhau.

- Musimy jasno powiedzieć, że bitcoin nie jest walutą, a nawet kryptowalutą - powiedział na piątkowej konferencji w Pekinie de Galhau.

Wysokie ryzyko

- Bitcoin objęty jest bardzo wysokim ryzykiem spekulacji, a jego wartość podlega ekstremalnym wahaniom - dodał szef Narodowego Banku Francji, jednocześnie wskazując, że istnienia bitcoina nie regulują żadne podstawy ekonomiczne. De Galhau stwierdził również, że niemożliwe jest wskazanie osób sprawujących nadzór nad bitcoinem, bądź za niego odpowiedzialnych.

- Narodowy Bank Francji przypomina wszystkim inwestującym w bitcoina, że robią to całkowicie na własną odpowiedzialność - dodał.

W piątkowy poranek wartość bitcoina wahała się w okolicach 9,6 tys. dolarów po rozpoczęciu niestabilnej sesji. Bitcoin w tym tygodniu odnotował spadek wartości w wysokości około 15 proc. po tym, jak wielu ekspertów sektora finansowego ostrzegło przed możliwym istnieniem bańki spekulacyjnej z nim związanej, a także dalszymi spadkami jego notowań.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane