• rozwiń

Temat: Rząd PiS

Polacy zmieniają się dzięki loterii paragonowej. Będzie nagroda

Polacy zmieniają się dzięki loterii paragonowej. Będzie nagroda
Foto: TVN24.pl Foto: Loteria wystartowała 1 października 2015 roku

Loteria Paragonowa została przedłużona o 6 miesięcy i potrwa do 31 marca 2017 roku. Jak poinformował wiceminister finansów Leszek Skiba, to efekt dużego zainteresowania loterią i pozytywnych zmian w postawach Polaków.

Do końca sierpnia br. uczestnicy loterii zarejestrowali blisko 107 milionów paragonów.

O loterii

Narodowa Loteria Paragonowa jest projektem edukacyjnym wpisującym się w program działań, które zmierzają do odbudowania wpływów podatkowych państwa, realizowany przez obecne kierownictwo Ministerstwa Finansów.

Akcja promuje postawy obywatelskie, takie jak płacenie podatków i uświadamia Polakom, że biorąc paragony wspierają uczciwy obrót gospodarczy.

W loterii może wziąć udział każdy paragon fiskalny wystawiony na kwotę minimum 10 zł. Uczestnikami loterii mogą być osoby, które ukończyły 18 lat i zarejestrują paragon na www.loteriaparagonowa.gov.pl.

Loteria wystartowała 1 października 2015 roku.

Efekty

Jak wskazuje MF, już pierwsze miesiące jej trwania pokazały, że przynosi konkretne efekty.

W badaniu IPSOS z grudnia 2015 roku 58 proc. respondentów uznało, że dzięki akcji branie i wydawanie paragonów będzie czymś oczywistym i normalnym. Prawie połowa (48 proc.) wskazała, że loteria będzie miała korzystny wpływ na stan finansów publicznych.

Znacząco wzrósł odsetek respondentów deklarujących, że gdy nie otrzymują paragonu zawsze o niego proszą - z 7 do 31 proc. przy zakupie towarów i z 5 do 28 proc. przy płaceniu za usługi.

Z danych Ministerstwa Finansów wynika m.in., że ogólna liczba kas rejestrujących w IV kw. 2015 roku (czyli pierwszych trzech miesiącach loterii) wzrosła o prawie 15 proc. w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej.

W tym samym okresie w premiowanej wówczas branży (fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne) liczba kas wzrosła o 38 proc. a wielkość obrotów o jedną piątą. Wzrost deklarowanych wpływów z VAT w premiowanej branży wyniósł blisko 13 proc.

Nagrody

Do tej pory w naszej akcji edukacyjnej MF wydało już 131 cennych nagród, w tym: 10 samochodów opel astra, 3 samochody opel insignia, 64 iPady Air 2, 54 notebooki lenovo.

 

Zobacz materiał "Faktów" TVN o loterii paragonowej (04.10.2015):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Azerate
Paragon w dobie elektroniki to szczyt idiotyzmu, który wspiera jedynie produkcję odpadów i marnotrawstwo papieru. Zróbcie jeszcze loterię potwierdzeń z kart kredytowych, ale na innych zasadach - im głupsze potwierdzenie, tym większa szansa na wygraną, np. za bilet autobusowy z automatu albo za piwo z dyskontu.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
baldie
Hmmm... Czyżby pomysł "kolesiów" z PO miał jednak być dobry? A może zrealizuje część obietnic PiS pt. zwiększenie przychodów z VAT?
  • 2
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane