• rozwiń

Tu specjaliści będą czuli się jak w domu. Oto ranking najlepszych miejsc do rozwoju

Tu specjaliści będą czuli się jak w domu. Oto ranking najlepszych miejsc do rozwoju
Foto: CC by SA Flickr/ Erwin Soo Foto: Na pierwszym miejscu w tegorocznym rankingu najlepszych miejsc dla ekspatów uplasował się Singapur

Na pierwszym miejscu w tegorocznym rankingu najlepszych miejsc dla ekspatów (czyli wysokiej klasy specjalistów, którzy opuścili ojczyznę, aby pracować za granicą) uplasował się Singapur ze swą stabilną gospodarką, dobrą jakością życia i interesującymi możliwościami rozwoju kariery. Wyniki badania opublikował w środę bank HSBC.

Ranking Expat Explorer obejmuje 39 państw. Nie ma wśród nich Polski. Badanie przeprowadzono na całym świecie wśród 21 950 ekspatów, czyli wysokiej klasy specjalistów, którzy opuścili ojczyznę, aby pracować za granicą.

W rankingu przeanalizowano trzy aspekty: ekonomiczny (finanse osobiste, lokalna gospodarka, warunki w pracy), życie na miejscu (styl życia, integracja, urządzenie się), a także życie rodzinne (relacje w rodzinie, edukacja).

Poniżej pierwsza piątka rankingu:

1. Singapur

Singapur, miasto-państwo na Półwyspie Malajskim, prowadzi we wszystkich tych kategoriach. - Ekspaci jako najlepsze powody do tego, by tam żyć wymieniają bezpieczeństwo, zaufanie do lokalnej gospodarki i dobrą jakość życia dla ich dzieci - piszą autorzy badania.

Chociaż koszty życia w Singapurze są wysokie, to ekspaci nieźle zarabiają, a ich średnia pensja to 159 tys. dol. rocznie.

2. Nowa Zelandia

3. Szwecja

4. Bahrajn

5. Niemcy

Aspekt ekonomiczny

Jeśli weźmie się pod uwagę jedynie aspekt ekonomiczny, to w klasyfikacji przoduje Szwajcaria, oferująca duże szanse na rozwój kariery. Rosja, Filipiny, Malezja, Indonezja i Chiny także wyróżniają się pod względem satysfakcji z pracy.

Z kolei najlepsze warunki pobytu oferują ekspatom pracodawcy na Bliskim Wschodzie. Według badania ekspaci w tym regionie mają lepsze ubezpieczenia zdrowotne, więcej możliwości regularnych wyjazdów do ojczyzny i wyższe dodatki mieszkaniowe.

 

Singapur jest magnesem na turystów:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane