• rozwiń
  • WIG20 2365.36 -0.54%
  • WIG30 2717.60 -0.43%
  • WIG 60910.11 -0.42%
  • sWIG80 12106.14 -0.11%
  • mWIG40 4204.24 -0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-04-18 17:15

Dostosuj

Na lokacie zarobisz grosze. A będzie jeszcze gorzej

Sadowki: mamy rekordowo niskie oprocentowanie lokat Odtwórz: Sadowki: mamy rekordowo niskie oprocentowanie lokat
Sadowki: mamy rekordowo niskie oprocentowanie lokat "Źródło: TVN24 BiS"

Zaledwie 1,4 procent bez uwzględnienia podatku - tyle w maju wyniosło oprocentowanie przeciętnej lokaty bankowej. To najniższy poziom w historii. - Mamy rekordowo niskie oprocentowanie lokat, a za chwile ta średnia spadnie nam jeszcze bardziej, bo największy bank w Polsce wprowadził kolejną już w tym roku obniżkę - mówił w programie "Biznes dla Ludzi" Jarosław Sadowski, główny analityk Expandera.

Z początkiem lipca PKO BP obniżył oprocentowanie wybranych lokat terminowych. - To niby nie jest duża obniżka, ale to oprocentowanie w przypadku sześciomiesięcznej lokaty to będzie 0,4-0,6 procent. Jak odejmiemy podatek to będzie 0,3 procent w skali roku - mówił Sadowski.

Przez podatek bankowy

Jak mówił, banki od momentu wprowadzenia podatku bankowego obniżają średnie oprocentowanie prawie co miesiąc.

- Mamy spadek do rekordowo niskiego poziomu. Ale to pewnie jeszcze nie jest koniec, bo podejrzewam, że w kolejnych miesiącach będzie jeszcze niżej - powiedział analityk Expandera.

Teraz oprocentowanie wynosi średnio 1,4 procent, a przed wprowadzeniem podatku bankowego było to około 1,7 - 1,8 procent. Spadek może nie jest bardzo istotny, ale to oprocentowanie jest na tyle niskie, że wiele osób jest już zniechęconych. Trzymając pieniądze na lokacie realnie tracimy, a z drugiej strony na giełdzie nie jest najgorzej, więc wiele osób wyciąga pieniądze z lokat - podkreślił gość "Biznesu dla Ludzi".

Jak poinformował Narodowy Bank Polski w maju, podobnie jak w kwietniu, z lokat wypłacono 4 miliardy złotych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane