• rozwiń
  • WIG20 2335.86 -0.28%
  • WIG30 2669.69 -0.35%
  • WIG 60750.64 -0.29%
  • sWIG80 11965.06 +0.04%
  • mWIG40 4031.58 -0.49%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Rodzina 500 plus

Minister uspokaja: nie zabraknie pieniędzy na 500 plus

Minister uspokaja: nie zabraknie pieniędzy na 500 plus
Foto: sxc.hu Foto: W ramach programy wypłacono ponad 2,2 mld - 2,3 mld zł - powiedziała Rafalska

Pieniądze na wypłaty świadczeń z programu 500 plus są zagwarantowane w budżecie - zapewnia szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Apeluje, by nie podsycać nieuzasadnionych obaw o wypłacalność świadczeń, by nie psuć rodzinom radości z otrzymanych środków.

W ciągu pierwszych dwóch miesięcy działania programu "Rodzina 500 plus" złożono już 2,5 mln wniosków o świadczenia wychowawcze, wydano 1,6 mln decyzji w tych sprawach, zrealizowano już pierwsze wypłaty.

- Do polskich rodzin dotarły pieniądze, bo są realizowane już wypłaty, wypłacono ponad 2,2 mld - 2,3 mld zł. Wiemy już, że te pieniądze trafiają do lokalnych sklepów, poprawiają sytuację materialną rodzin - powiedziała minister.

Sporo korzyści

Jak dodała, dzięki programowi 500 plus rośnie liczba rodzin, które korzystają ze świadczeń rodzinnych, o których wcześniej nie wiedziały. - Wiemy, że w samorządzie pracownicy, którzy pracowali na zlecenia, dzisiaj mają stałe umowy, wiemy, że w sklepach odnotowano wzrost sprzedaży, są prognozy mówiące, że wzrost gospodarczy zwiększy się o 0,3 punktu proc. Tych korzyści jest naprawdę sporo - oceniła.

- Jeszcze trzeba wykazać trochę cierpliwości, bo nie wszyscy beneficjenci z tego skorzystali - dodała.

Podkreśliła jednocześnie, że "absolutnie nie ma mowy o jakimkolwiek zagrożeniu finansowym" dla wypłat świadczenia wychowawczego. - Pieniądze od samego początku w wystarczającej kwocie są zagwarantowane w budżecie państwa - zapewniła. Jak powiedziała, wszyscy wojewodowie posiadają nawet więcej środków niż składane obecnie przez samorządy zapotrzebowanie.

- To są obawy zupełnie nieuzasadnione i ja bardzo proszę tych, którzy tak podsycają niepokój o wypłacalność tego świadczenia - nie psujcie tej pierwszej radości z otrzymanych środków - zaapelowała Rafalska.

Dla kogo?

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie przysługuje, niezależnie od dochodu, na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18 lat. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi), wsparcie przysługuje także na pierwsze dziecko w wieku do 18 lat.

Jeśli poprawnie wypełniony wniosek o świadczenie z programu 500 plus zostanie złożony do 1 lipca włącznie, pieniądze będą wypłacone z wyrównaniem od kwietnia.

Program Rodzina 500 plus. "Przez cały okres rządów PiS":

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
AntyKonus
O jaka radość była pod monopolowym jak pani od wieśmaków ogłosiła ta radosną nowinę . Alleluja jak to dobrze jest teraz w Polsce dla nierobów niech żyje dojna zmiana
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane