• rozwiń

MFW odkłada kolejną pomoc dla Ukrainy. "Za wolno walczy z korupcją"

MFW odkłada kolejną pomoc dla Ukrainy. "Za wolno walczy z korupcją"
Foto: Shutterstock Foto: MFW odkłada kolejną transzę pomocy dla Ukrainy

Międzynarodowy Fundusz Walutowy odłożył "do sierpnia lub września" przyznanie Ukrainie kolejnej transzy z aktualnego programu wsparcia finansowego wynoszącego 17,5 mld dol. - poinformował rzecznik MFW William Murray.

Fundusz zawiesił wsparcie dla Kijowa argumentując to zbyt powolnie postępującą walką z korupcją. W połowie lipca MFW obiecał, że kolejna transza może zostać odblokowana do końca miesiąca, ale jak powiedział Murray, na decyzję tę trzeba będzie jeszcze zaczekać.

Sytuację Ukrainy musi jeszcze przeanalizować Rada Gubernatorów Funduszu, która stanowi reprezentacją 189 państw członkowskich MFW. Rada zbierze się w sierpniu lub wrześniu - wyjaśnił Murray.

Jeśli Rada wyrazi zgodę, Kijów otrzyma transzę kredytu wartości 1,6 mld dol.

Czteroletni program MFW

12 lutego podpisano porozumienie o nowym programie wsparcia Międzynarodowego Funduszu Walutowego dla Ukrainy. Jego wartość wyniesie 17,5 mld dol., ma być realizowany przez cztery lata.

Jednak jeszcze w lutym szefowa MFW Christine Lagarde ostrzegła, że program pomocowy dla Ukrainy będzie zagrożony, jeśli rząd w Kijowie nie będzie wdrażał koniecznych reform i energicznie walczył z korupcją.

Nowy program, "extended fund facility", ma zastąpić wdrażany od kwietnia 2014 roku dwuletni program stand-by o wartości 17 mld USD, z czego Ukraina otrzymała 4,6 mld dol. W zamian za wsparcie finansowe MFW Ukraina zobowiązała się do podjęcia działań zmierzających do stabilizacji sytuacji gospodarczej oraz przeprowadzenia reform strukturalnych.

Wielkie show Putina. "Prognozujemy pogorszenie stosunków z Ukrainą"

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
bogdan55
Ukraina jest żywym przykładem sukcesów gospodarczych Rosji .Korupcja , złodziejstwo , alkoholizm i nędza to wszystko co Rosja może zostawić po sobie .Na świecie nie istnieje kraj , który po wyjściu spod trepa Moskwy byłby bogaty i cywilizowany .
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Kasper1
  • 0
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane