• rozwiń

Uważaj na maile o "ukrywaniu dochodów”. Resort finansów: to oszuści

Uważaj na maile o "ukrywaniu dochodów”. Resort finansów: to oszuści
Foto: Shutterstock Foto: Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami, w których autor wiadomości informuje o "ukrywaniu dochodów" lub "wyznaczonej kontroli dochodów".

Jak podkreślono w komunikacie, należy zwrócić szczególną uwagę na adres nadawcy wiadomości, ponieważ Ministerstwo Finansów posługuje się adresami poczty elektronicznej w domenie: mf.gov.pl.

"Nie należy otwierać załączników, gdyż mogą zawierać kod złośliwy, jak również nie należy stawiać się osobiście w Ministerstwie Finansów" - dodano.

Fałszywe wiadomości

Resort podał także treści fałszywych wiadomości dotyczących "wyznaczonej kontroli dochodów". Jedna z nich brzmi następująco:

"Dzień dobry,

W trakcie naszych kontroli ujawniliśmy ukrycie Pana/Pani dochodów, w związku z czym będzie przeprowadzona kontrola podatkowa.

Dokument wskazujący na naruszenia o składaniu fałszywego dochodów załączony w e-maile. Sankcja na przeprowadzenie ściągania podatkowego również jest załączona do dokumentu.

Prosimy o stawiennictwo do nas do biura w dniu 01.08.2816 do 14:00 ze wszystkimi swoimi dochodami za rok 2016, a także interesują nas niektóre transakcje przeprowadzane w roku bieżącym.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefonicznie lub przez e-mail. Dane kontaktowe znajdują się poniżej, należy podać w piśmie numer sprawy "PL37467426" i osobisty kod.

Ministerstwo Finansów ul. Świętokrzyska 12 00-916 Warszawa NIP: 526-025-02-74 REGON: 000002217"

 

Zobacz materiał TVN24 BiS o tym jak możemy zabezpieczyć się przez potencjalnym atakiem hakerów (26.04.2016):

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane