• rozwiń

Temat: Gospodarka wg PiS

Odwołany przetarg obligacji. Ministerstwo wskazuje na "zwiększoną zmienność rynkową"

Odwołany przetarg obligacji. Ministerstwo wskazuje na "zwiększoną zmienność rynkową"
Foto: Shutterstock Foto: Odwołały przetarg obligacji skarbowych. Ministerstwo zaniepokojone"zmiennością rynkową"

Ministerstwo Finansów odwołało zaplanowany na poniedziałek 27 czerwca przetarg obligacji skarbowych. Decyzja jest argumentowana zwiększoną zmiennością rynkową. Jednocześnie MF zapewnia, że ma "wysoki stan rezerwy płynnych środków".

Zaplanowany na poniedziałek 27 czerwca przetarg zamiany obligacji skarbowych zostaje odwołany w związku ze zwiększoną zmiennością rynkową, spowodowaną wynikami referendum w Wielkiej Brytanii - poinformowało Ministerstwo Finansów.

"Jednocześnie znaczące zaawansowanie procesu finansowania potrzeb pożyczkowych budżetu państwa w 2016 r., które kształtuje się na poziomie 70 proc. oraz wysoki stan rezerwy płynnych środków (ok. 60 mld zł wg stanu na koniec maja), pozwala na ograniczenie podaży obligacji skarbowych w najbliższym okresie, w zależności od sytuacji rynkowej" - dodano.

Wyniki referendum

Odwołanie poniedziałkowego przetargu i oświadczenie Ministerstwa Finansów to reakcja na wyniki brytyjskiego referendum. Przypomnijmy, że 51,9 proc. Brytyjczyków opowiedziało się w czwartkowym referendum za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - wynika z opublikowanych dziś k rano przez komisję wyborczą ostatecznych wyników. Za pozostaniem w UE zagłosowało 48,1 proc. wyborców.

Jak sprecyzowała komisja, za Brexitem opowiedziało się ponad 17,4 mln osób, a za pozostaniem w UE - 16,1 mln. W efekcie funt osłabia się względem najważniejszych walut.

 

Zobacz relację rynkową z godz. 10:15 (24.06.2016):

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane