• rozwiń

Temat: Podatki

MF wsłuchuje się w głos ubezpieczycieli ws podatku. Akcje PZU pną się mocno w górę

MF wsłuchuje się w głos ubezpieczycieli ws podatku. Akcje PZU pną się mocno w górę Odtwórz: MF wsłuchuje się w głos ubezpieczycieli ws podatku. Akcje PZU pną się mocno w górę
Foto: tvn24 | Video: TVN24 BiS Foto: Zgodnie z projektem ustawy o tzw. podatku bankowym stawka podatku w przypadku banków ma wynosić 0,0325 proc. podstawy opodatkowania w skali miesiąca, czyli 0,39 w skali roku | Video: MF wsłuchuje się w głos ubezpieczycieli ws podatku. Akcje PZU pną się mocno w górę

Resort finansów chce, żeby banki i ubezpieczyciele byli objęci identyczną stawką podatku bankowego - w wysokości 0,39 proc. - poinformował wiceminister finansów Konrad Raczkowski we wtorek na posiedzeniu sejmowej komisji finansów. Na tę wiadomość od razu zareagowali inwestorzy i notowania PZU poszły w górę.

- Ministerstwo Finansów przychyla się do propozycji Polskiej Izby Ubezpieczeń, że opodatkowanie sektora ubezpieczeń powinno być na analogicznym poziomie, jak opodatkowanie sektora bankowego, czyli 0,39 proc. - powiedział Raczkowski.

Na zaproponowane rozwiązania reagują inwestorzy, co szczególnie widać po notowaniach akcji PZU. Ok. godz. 16:40 akcje polskiego ubezpieczyciela zwyżkowały o 2,46 proc.

Założenia projektu

Zgodnie z projektem ustawy o tzw. podatku bankowym stawka podatku w przypadku banków ma wynosić 0,0325 proc. podstawy opodatkowania w skali miesiąca, czyli 0,39 w skali roku.

W przypadku firm ubezpieczeniowych ma to być stawka 0,05 proc. miesięcznie, więc 0,6 proc. w skali roku. Podatek ma obowiązywać już od lutego 2016 roku.

Projekt, którego pierwsze czytanie odbyło się w Sejmie w ubiegłym tygodniu, złożyli posłowie PiS.

 

"Wielkie korporacje finansowe próbują nas wszystkich szantażować":

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane