• rozwiń

Temat: Banki

mBank wraca do kredytów hipotecznych i zmienia opłaty

"Jak zrobiny taki błąd, informujemy swój bank" Rzecznik finansowy o procedurze odzywskiwania pieniędzy Odtwórz: "Jak zrobiny taki błąd, informujemy swój bank" Rzecznik finansowy o procedurze odzywskiwania pieniędzy
"Jak zrobiny taki błąd, informujemy swój bank" Rzecznik finansowy o procedurze odzywskiwania pieniędzy

Od 21 lipca mBank zmienia cennik dotyczący produktów - poinformowała instytucja w komunikacie. Bank wróci też do udzielania kredytów hipotecznych w złotych, które obecnie udzielała wyspecjalizowana instytucja.

"W lipcu przywracamy udzielanie kredytów hipotecznych, na zakup mieszkania lub domu, budowę domu czy remont. Kredyty będą udzielane w  złotych polskich" - czytamy w informacji.

Jak tłumaczy Krzysztof Olszewski, rzecznik banku, jest to zmiana administracyjna.

"Pod marką mBanku nieprzerwanie udzielane były i są kredyty hipoteczne – w ostatnim czasie realizowaliśmy je za pośrednictwem mBanku Hipotecznego (wyspecjalizowany bank, emitujący listy zastawne). Obecnie ponownie dostępne są w ofercie mBanku S.A." - wyjaśnił w korespondencji z tvn24bis.pl.

Zmiana opłat

Jak informuje na swojej stronie mBank, z cennika usunięto też opłatę za zmianę kodu PIN (2 zł). Po zmianach klient może zmienić  PIN w dowolny sposób, bez żadnych kosztów.

Część opłat zostanie ujednolicona,  np. za wypłaty gotówki w oddziałach banków krajowych i za granicą. Opłata ta wyniesie od 21 września 10 zł. Oznacza dla klientów wypłacających gotówkę w oddziałach banków krajowych wzrost kosztów o 0,5 zł - 1 zł. Opłaty tej nie zapłaci właściciel konta Aquarius Intensive.

"Większość wprowadzonych zmian zacznie obowiązywać we wrześniu, dlatego przedstawiamy je już teraz, abyś miał czas się z nimi zapoznać" - poinformował mBank.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane