• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

Popularny bank ostrzega przed e-mailami. "Nie otwierajcie tego pliku"

Ukraina. Hakerzy przypuścili zmasowany atak Odtwórz: Ukraina. Hakerzy przypuścili zmasowany atak
Ukraina. Hakerzy przypuścili zmasowany atak "Źródło: TVN24 BiS"

Przed fałszywymi e-mailami, w których przestępcy podszywają się pod bank, ostrzega swoich klientów mBank. Wiadomość zawiera załącznik w formacie PDF, a jego otwarcie może spowodować infekcję komputera oraz zaszyfrowanie danych znajdujących się na dysku.

Na swojej stronie internetowejmBank pokazał, jak wygląda fałszywa e-mail z załącznikiem w formacie PDF. Ostrzega jednocześnie przed otwieraniem pliku załączonego do wiadomości.

"Jeżeli uruchomiłeś załącznik jak najszybciej przeskanuj komputer programem antywirusowym w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i zmień hasło do serwisu transakcyjnego mBanku oraz wszystkich innych kont bankowych, pocztowych i portali społecznościowych" - radzi bank.

Przypomina, że nigdy nie prosi o zwrot środków podczas logowania do serwisu transakcyjnego, nie wysyła na telefon komórkowy żadnych certyfikatów bezpieczeństwa lub innych aplikacji do zainstalowania, nie prosi o wykonanie przelewów testowych oraz nie wysyła do klientów wiadomości e-mail zawierających link do serwisu bankowości internetowej (czyli kierujących na stronę logowania do serwisu mBanku).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane