• rozwiń

Temat: Internet

Uważaj na swoje pieniądze. Duży bank alarmuje klientów

Uważaj na swoje pieniądze. Duży bank alarmuje klientów

mBank wydał alarmujący komunikat skierowany do klientów. "Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami email, które mają na celu wyłudzenie identyfikatorów i haseł do konta, a także danych karty płatniczej" - czytamy w komunikacie na stronie banku.

W wiadomości mailowej przestępcy informują o rzekomym zablokowaniu dostępu do rachunku w mBanku z powodu "nieautoryzowanego dostępu do konta". Bank w swoim komunikacie zawarł także przykładową treść fałszywej wiadomości, zatytułowanej "Twoje konto mBank zostało zablokowane".

W mailu zawarty jest link kierujący do fałszywej strony, przypominającej wyglądem stronę logowania do mBanku.

mBank ostrzega klientów, że na ich telefon mogą również zostać wysłane kody smssłużące do potwierdzania nieautoryzowanej operacji, której klient nie wykonywał.

Atak hakerów

Jak wskazują przedstawiciele banku, jeśli klient otworzył wiadomość od przestępców i kliknął w link i/lub wpisał dane karty, jak najszybciej powinien skontaktować się z mLinią. Powinien także zmienić hasła dostępu oraz zastrzec kartę, której dane zostały podane. Jeżeli wprowadził zaś kody sms na fałszywej stronie konieczne jest sprawdzenie, jakich operacji dotyczyły hasła, a następnie ich anulowanie.

W komunikacie przypomniano również, że użytkownik konta może samodzielnie zastrzec kartę w serwisie internetowym mBanku.

W komunikacie mBank przypomina, że nigdy nie prosi o podawanie żadnych danych poufnych.

 

Zobacz, jak możemy zabezpieczyć się przed atakami hakerów:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
marian_podgorsk
Prosta zasada: nigdy nie klikamy łączy w wiadomości. Nawet jeżeli byłaby to prawdziwa wiadomość i mamy wątpliwości, to zawsze ręcznie wpisujemy adres w przeglądarce lub używamy zakładki do strony banku, sprawdzając zabezpieczenia i liczbę odwiedzin strony.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Andrzej Maliniak
mBank ciągle jakieś kłopoty albo im główny serwer pada a to karty bankomat przechwytuje albo UOKIK regularnie daje kary co kwartał albo wyciekaja im poufne dane, miernota bank, jak najdalej od tego banku.
  • 0
  • 2
  • zgłoś naruszenie
zamknij
rafal_vgli
każdy bank ma swoje wtopy, akurat mBank miał ich w swojej historii mało.Takie maile phishingowe to ja dostaję setki tyle że dotyczące BGZ, BPH i PKO ... Twoja histeria nie jest uzasadniona, czas się udać po receptę na nowe leki lol
  • 2
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane